ZNAJDŹ WETERYNARZA

piątek, 21 Lipiec 2017 Wersja beta
Patronat:
6media

Choroby nerek i serca na konferencji PerfectVet

W dniach 26-27 listopada w Lublinie odbyła się kolejna konferencja organizowana przez Lubelskie Weterynaryjne Centrum Szkoleniowe PerfectVet poświęcona chorobom nerek i serca. Wydarzenia to, wpisało się w charakter listopadowych imprez PerfectVet i choć zorganizowane zostało zaledwie siedem dni po zakończeniu warsztatów praktycznych „5-dniowa szkoła kardiologii – poziom II”, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Znani i cenieni polscy specjaliści, klinicyści, a zarazem wykładowcy akademiccy – prof. Roman Lechowski, dr hab. Jacek Madany, prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak dr Wojciech Hildebrand, dr Urszula Bartoszuk-Bruzzone, dr Anna Kosiec-Tworus, dr Olga Szaluś-Jordanow, zaprezentowali cykl wykładów poświęconych pierwszego dnia: niewydolności serca i nerek, pomiarom krwi tętniczej w chorobach nerek, czy wykorzystaniu techniki USG w ocenie przepływów w nerkach. Jak zawsze uzupełnieniem teorii było przedstawienie i opis klinicznych przypadków chorób nerek. Spotkanie niedzielne w całości poświęcono diagnostyce i leczeniu chorób serca. Uczestnicy konferencji mieli możliwości przypomnieć sobie jak właściwie osłuchiwać serce, jak poprawnie wykonać i interpretować wyniki badania EKG oraz, jak właściwie diagnozować i leczyć pacjentów z chorobami układu krwionośnego.

W konferencji obok licznego grona lekarzy weterynarii udział wzięły firmy farmaceutyczne i sprzętowe. Głównymi partnerami zorganizowanego wydarzenia byli: Vetoquinol Polska partner platynowy wydarzenia, Medivet Hills i Ceva – partnerzy złoci, Biowet Puławy, ScanVet i Boehringer Ingelheim – partnerzy srebrni. Wydarzenie wsparły także firmy: VetExpert, Dramiński, Vetiss, Royalcanin, Technomed. Patronem medialnym po raz kolejny było czasopismo Weterynaria.

Decyzją Komisji ds. Studiów Wyższych Lekarzy Weterynarii, Kształcenia Ustawicznego i Specjalizacji Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej konferencja uzyskała 20 punktów edukacyjnych. Kolejne wydarzenia PerfectVet odbędą się wkrótce. Już dzisiaj serdecznie na nie zapraszamy. Szczegóły znajdziecie Państwo na www.pefectvet.pl

 

Przejdź do następnej strony

Najnowszy numer

Nasi klienci