Gady, gryzonie i króliki z PerfectVet

IMG_9941 ikwpKolejna konferencja organizowana przez PerfectVet odbyła się 13 – 14 czerwca br. w Lublinie. Tym razem tematem spotkania były choroby gryzoni, królików oraz gadów.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwuje się stale zwiększające się zainteresowanie hodowlą i utrzymaniem gryzoni oraz gadów w warunkach domowych. Wymusza to na lekarzach weterynarii pogłębienie wiedzy z zakresu biologii oraz medycyny tych zwierząt. Ich fizjologia, odmienna od właściwej dla typowych pacjentów gabinetów i klinik weterynaryjnych, uniemożliwia przeniesienie w prosty sposób schematów leczenia z psów i kotów na gryzonie i gady.

Te i podobne problemy były przyczyną zorganizowania przez PerfectVet konferencji poświęconej chorobom gryzoni i królików oraz gadów hodowlanych.

Wydarzenie podzielono na dwa dni. Pierwszego z nich specjaliści z zakresu hodowli, chirurgii oraz chorób wewnętrznych królików i gryzoni, jak: dr Dorota Różańska, dr Jerzy Ziętek, dr Magdalena Szweda i dr Katarzyna Kraszewska, prezentowali wykłady poświęcone zagadnieniom błędów hodowlanych, diagnostyki i terapii chorób tej grupy zwierząt.

Dzień drugi konferencji poświęcono chorobom gadów, a wykłady dotyczące inwazji pasożytniczych, diagnostyki obrazowej oraz chorób metabolicznych i niedoborowych spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza że prezentowane były przez doskonałych fachowców, z ogromnym doświadczeniem praktycznym w tej materii, jak: dr Klaudiusz Szczepaniak, dr Aleksandra Maluta czy dr Anna Łojszczyk-Szczepaniak.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Konferencja pokazała, iż zagadnienia dotyczące hodowli oraz terapii gryzoni i gadów, do niedawna mogące uchodzić za tematykę niszową, cieszą się dziś dużą popularnością.

Partnerami konferencji były firmy: Biowet Puławy, Eskulap Gliwice/IDEXX, Cormay, Columbovet, Kruuse, Alfavet – producent preparatów RodiCare oraz Alpha Diagnostics. Patronat medialny po raz kolejny sprawowało czasopismo „Weterynaria”.

(MC)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *