Dodano: 06.09.2018, Kategorie: Informacje dla studentów, Zapowiedzi
Egzotyka w Gabinecie Praktyka – Konferencja Weterynaryjna 2018
Konferencja weterynaryjna “Egzotyka w Gabinecie Praktyka ” organizowanej przez Pet Biznes. Oficjalnym patronem konferencji jest Warszawska Izba Lekarsko – Weterynaryjna. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Warszawie, (Ul. Tytusa Chałubińskiego 8, budynek Oxford Tower na tyłach hotelu Marriott), w której udział wezmą wybitni specjaliści z kraju i z zagranicy. Wykłady odbywać się będą z tłumaczeniem symultanicznym.
Informacje Dla Uczestników
WYKŁADOWCY
Dr Charly Pignon
Charly Pignon, DVM, dipl. ECZM (Smal Mammal)
Po ukończeniu studiów weterynaryjnych na Uniwersytecie w Alfort w 2005 roku, pracował w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt w Alfort oraz w paryskim zoo (la Ménagerie du Jardin des Plantes). Jest dyplomowanym specjalistą z zakresu medycyny małych ssaków – Diplomate of the European College of Zoological Medicine (Small mammals) oraz członliem zarządu Yaboumba (francuskie stowarzyszenie promujące edukację w zakresie medycyny zwierząt egzotycznych i dzikich). Wśród jego zainteresowań naukowych znajdują się chirurgia uszu oraz ortopedia małych ssaków i transfuzje krwi u fretek.
Temat wykładów :
„Gastroenterologia fretek”
„Onkologia fretek”
„Dermatologia królików”
„Wykorzystanie laseroterapii u zwierząt egzotycznych”
Prof. dr hab. Maria Elisabeth Krautwald-Junghanns
Maria Elisabeth Krautwald-Junghanns, Prof. dr hab., dipl. ECZM (Avian)
Zajmuje się medycyną ptaków od 1984 roku. Obecnie jest kierownikiem Kliniki dla Ptaków i Gadów oraz profesorem na Uniwersytecie w Lipsku. Jest dyplomowanym specjalistą z zakresu medycyny ptaków – Diplomate of the European College of Zoological Medicine (Avian) oraz kierownikiem rezydentur z tego zakresu w Lipsku. Jest autorką licznych książek i publikacji o międzynarodowym zasięgu. Wśród głównych zainteresowań naukowych Pani Profesor szczególne miejsce zajmuje zastosowanie różnych technik diagnostyki obrazowej w medycynie ptaków.
Temat wykładów :
„Choroby układu oddechowego u ptaków”
„Diagnostyka obrazowa u ptaków”
” Niezakaźne choroby skóry i układu rozrodczego u ptaków”
Dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących i egzotycznych. W 2016 uzyskała tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej.Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych, jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz doniesień zjazdowych. Od 2016 roku jest członkiem zarządu Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, a od kilku lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Współpracuje z licznymi prywatnymi praktykami weterynaryjnymi w zakresie konsultacji radiologicznych, ultrasonograficznych oraz związanych z tomografią komputerową.
Temat wykładów :
„Diagnostyka obrazowa gadów”
Lek. wet. Katarzyna Kraszewska
Kardiologią weterynaryjną chciała zajmować się od samego początku, więc nie był to przypadkowy wybór. Już podczas studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie obserwowała jak Pani dr n. wet Magdalena Garncarz przyjmuje pacjentów w pracowni kardiologicznej SGGW. Pod Jej czujnym okiem rozpoczęła swoją edukację, którą potem kontynuowałam u Doktora Rafała Niziołka, z którym współpracuje już około 11 lat, obecnie w przychodni Vetcardia w Warszawie.
Podczas studiów odbyła także staż w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu u prof. dr hab. Urszuli Pasławskiej i dr n. wet Agnieszki Noszczyk-Nowak.
Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz autorką publikacji naukowych z dziedziny kardiologii.
W październiku 2012 roku odbyła staż z zakresu kardiologii interwencyjnej w Austrii u dr. Petera Modlera.
W latach 2013-2015 ukończyła kursy kardiologiczne ESAVS ( European School od Advanced Veterinary Studies )
W 2016 roku odbyła staż w klinice Gran Sasso w Mediolane u doktora Claudio Bussadori.
W 2017-2018 roku ukończyła kursy w zakresie ultrasonografii płuc i klatki piersiowej oraz odbywa regularnie staże w pracowni kardiologii interwencyjnej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Temat wykładów :
„Kardiologia małych ssaków na przykładzie wybranych przypadków klinicznych”.
Dr n. wet. Klaudiusz Szczepaniak
Nauczyciel akademicki z ponad dwunastoletnim doświadczeniem, dr n wet. specjalność parazytologia weterynaryjna, autor ponad 50 publikacji naukowych z zakresu chorób inwazyjnych zwierząt, w tym o licznej o tematyce chorób gadów. Praktyk związany z diagnostyką i terapią zwierząt egzotycznych.
Temat wykładów :
Pasożytnicze choroby wątroby i dróg żółciowych u gadów.
Dr n. wet. Jerzy Ziętek
Dr n. wet. Jerzy Ziętek jest adiunktem w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie. W ramach pracy klinicznej prowadzi Oddział Drobnych Ssaków udzielając pomocy trafiającym na Kliniki Uniwersyteckie najmniejszym pacjentom. Od 8 lat prowadzi dla studentów zajęcia fakultatywne z patologii i terapii drobnych ssaków. Prowadzi zajęcia na specjalizacji Choroby zwierząt nieudomowionych i Patologia i użytkowanie zwierząt towarzyszących. Jest autorem i współautorem ponad 80 publikacji naukowych i czterech podręczników. Zainteresowania kliniczne i naukowe obejmują przede wszystkim zagadnienia związane z diagnostyka, terapią i profilaktyką z chorób zakaźnych drobnych ssaków.
Temat wykładów :
„CRD u szczurów „
Źródło: