Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Anestezjologia małych zwierząt dla techników weterynarii step by step ” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Sebastiana Domańskiego

 • Data szkolenia: 11-05-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Michałowice k. Krakowa

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich techników weterynarii zainteresowanych opanowaniem wiedzy i umiejętności z obszaru anestezjologii małych zwierząt.

 

Cel szkolenia:

Nauka anestezjologii małych zwierząt od podstaw w zakresie możliwym do opanowania i swobodnego wykonywania przez technika weterynarii. Szkolenie kładzie nacisk na praktyczną wiedzę a także niezbędną teorię. Ma na celu przygotowanie do prowadzenia i monitorowania znieczulenia. Tylko z nami zdobędziesz kompletną wiedzę o procedurach anestezjologicznych prowadzonych przez technika podczas znieczulania małych zwierząt, podnosząc swoje kwalifikacje staniesz się atrakcyjny dla pracodawców na rynku pracy.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu: 

Jak prawidłowo ,,krok po kroku” wykonać znieczulenie, jakie są rodzaje i schematy  znieczuleń. Dowiesz się także, co jest niezbędne do przeprowadzenia znieczulenia, jak należy monitorować pacjenta i jak reagować w różnych sytuacjach, a także zdobędziesz niezbędną wiedzę o lekach stosowanych w anestezjologii. Uzupełnienie tematu to intubacja  oraz cenna wiedza praktyczna jak coś wymknie się spod kontroli…  Szkolenie jest tak skonstruowane, aby wiedza i umiejętności zdobyte na nim pozwoliły na swobodną współpracę z lekarzem weterynarii.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
 • zajęcia teoretyczno-praktyczne – praktyka jest istotnym uzupełnieniem niezbędnej wiedzy teoretycznej, dlatego przeprowadzana jest w trakcie wykładów lub zaraz po danym bloku tematycznym.
 • podczas szkolenia uczestnicy mają dostęp do całej gamy sprzętu wymaganego do anestezjologii.

 

Program:

„Anestezjologia małych zwierząt dla techników weterynarii step by step”
pod kierownictwem naukowym lek. wet. Sebastiana Domańskiego

 

Piątek

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja.

 

Sobota

 

Śniadanie

BLOK TEORETYCZNO-PRAKTYCZNY

 •         Rola technika weterynarii w znieczuleniu pacjenta.
 •         Rodzaje znieczuleń:

1.        ogólne inhalacyjne-budowa aparatu, rodzaje układów oddechowych, znieczulenie

2.       TIVA

3.       miejscowe

4.       zewnątrzoponowe, podpajęczynówkowe

 •         Prawidłowe znieczulenie – co się składa na dobre znieczulenie:

1.       premedykcja

2.       indukcja

3.       kondukcja

4.       wybudzanie

 •          Dostępy naczyniowe- obwodowe, centralne.
 •          Wszystko na temat intubacji – intubacja, trudna intubacja, sytuacje awaryjne, maski krtaniowe.

Przerwa obiadowa

BLOK TEORETYCZNO-PRAKTYCZNY

 •          Prowadzenie znieczulenia- od zaśnięcia do wybudzenia.
 •          Monitoring w znieczuleniu- kapnografia, pulsoksymetria, ciśnienie, płynoterapia, EKG w znieczuleniu.
 •          Prowadzenie oddechu wymuszonego-wentylacja mechaniczna (respiratory), wentylacja dodatnim ciśnieniem.
 •         Leki i schematy znieczuleń do poszczególnych zabiegów.
 •         Wszystko co może pójść nie tak…

Zakończenie szkolenia- rozdanie zaświadczeń

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.100zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 1.900zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 900zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Sebastian Domański jest lekarzem klinicystą w Przychodni Weterynaryjnej Janusz Borcowski i Tadeusz Popławski w Gdańsku, w której prowadzi z sukcesem konsultacje kardiologiczne, zajmuje się  pacjentami w stanie krytycznym oraz anestezjologią.

W 2013r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie otrzymał tytuł lekarza weterynarii. Już jako student prowadził fakultety z kardiologii i warsztaty z echokardiografii na swoim wydziale. Dodatkowo odbył staż na Uniwersytecie Weterynaryjnym w Wiedniu na Oddziale Anestezjologii.

 

Laureat konkursu „Vetco Greenbay” gdzie zdobył 1 miejsce za artykuł o tematyce nadciśnienia płucnego i metodach diagnostyki echokardiograficznej tej jednostki.

 

Z MasterVet związany od samego początku tj. 2013 roku. Jako asystent prowadzi zajęcia praktyczne na szkoleniach z „Echokardiografii psów – stopień I” oraz „Echokardiografii psów – stopień II”. Od 2017 roku w roli głównego prowadzącego autorskie szkolenia z anestezjologii dla techników weterynarii.

Kontakt: s.domanski@mastervet.pl

Nasi klienci