„Badanie, diagnostyka i leczenie narządu wzroku zwierząt egzotycznych” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Elwiry Buczek

 • Data szkolenia: 01-09-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych wykonywaniem badań okulistycznych u zwierząt egzotycznych lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku, którzy rozpoczynają naukę od podstaw, jak i wykonujących samodzielnie badania okulistyczne egzotyków, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i praktycznych.

 

Cel szkolenia:

Nauka techniki badania okulistycznego zwierząt egzotycznych krok po kroku (biomikroskopia, fluoroesceina i inne barwniki diagnostyczne, oftalmoskopia pośrednia i bezpośrednia, test łzowy Schirmera, tonometria). Zapoznanie z wymaganą gamą sprzętu okulistycznego. Nauka sporządzania właściwy opisów badań. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo diagnozować narząd wzroku zwierząt egzotycznych w zależności od gatunku i jaki zakresu sprzętu okulistycznego jest do tego celu niezbędny. Uzupełnieniem wiedzy będzie poznanie podstawowych schorzen oraz sposobu ich lecznia. Jak wykonać opis badania, co powinien zawierać.
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań okulistycznych zarówno w gabinecie o profilu okulistycznym, jak i gabinecie ogólnej diagnostyki.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
 • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
 • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 4 grupy 3 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta. Nauka jest przeprowadzana głównie na pacjentach zdrowych losowo dobranych, tak aby jak najbardziej przybliżyć codzienną pracę.
 • stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt okulistyczny, jaki wskazane byłoby aby znajdował się w gabinecie ukierunkowanym na diagnostykę okulistyczną.
 • badanie odbywają się na zwierzętach nie podddawanych premedykacji.

 

TERMIN:

01.09.2019r. Warszawa

 

Program:

 

Sobota

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja.

 

Niedziela

Śniadanie

Blok wykładów:

1.  Badanie okulistyczne zajęczaków i gryzoni.

·         Najczęstsze schorzenia narządu wzroku, diagnostyka i leczenie.

2. Badanie okulistyczne gadów.

·         Najczęstsze schorzenia narządu wzroku, diagnostyka i leczenie.

Przerwa obiadowa

Blok zajęć praktycznych:

1. Badanie pokazowe oraz zapoznanie ze sprzętem okulistycznym.

2. Badanie pacjentów.

3. Wybrane przypadki okulistyczne – omówienie przypadków raz ich leczenie.

4. Quiz – powiedz co widzisz?

Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń. 

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 2.100zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1000zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty– po dokonaniu rejestracji wymagana jest wpłata zaliczki (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać do terminu szkolenia według własnych  możliwości!

 

Trenerzy:

Lek. wet. Elwira Buczek – studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie ukończyła w 2002 roku.Okulistyki małych zwierząt uczyła się pod bacznym okiem doktora Jacka Garncarza, z którym pracuje do dziś w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej.

Od 2012roku konsultuje przypadki okulistyczne w Przychodni Weterynaryjnej Szpitala Zwierząt Egzotycznych OAZA, gdzie współpracuje z doktor Aleksandrą Malutą.Jest członkiem ESVO (The European Society of Veterinary Ophthalmology). Autorka wykładów i artykułów z zakresu okulistyki małych zwierząt i zwierząt egzotycznych.

W zespole wykładowców MasterVet od 2017r.

 

Nasi klienci