Badanie ultrasonograficzne w onkologii. Biopsja pod kontrolą USG
- Data szkolenia: 08-09-2018 - 09-09-2018
- Organizator szkolenia: Klinika Weterynaryjna Redline
- Miejsce szkolenia: Łazy
- Adres URL: http://szkolenia-weterynaryjne.com/szkolenie-badanie-ultrasonograficzne-w-onkologii-biopsja-pod-kontrol-usg-12
Zapraszamy na szkolenie ultrasonograficzne w onkologii – Biopsja pod kontrolą USG, które odbędzie się w Klinice Weterynaryjnej Redline, ul. Łączności 2G, 05-552 Łazy, w dniach 8 i 9 wrzesień 2018r.
Szkolenie skierowane jest do osób średniozaawansowany i zaawansowany. Uczestnicy otrzymają: certyfikaty, przykłady profesjonalnych opisów USG. Czekają na Państwa również upominki! Ponadto za ukończenie warsztatów otrzymujecie Państwo punkty edukacyjne!
Całkowity koszt szkolenia to 1900zł na osobę.
Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
69105019241000009223054637
odbiorca: Redline s.c.
Prowadzący – LEK. WET. MARIUSZ MIAZGA
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, członek European Society of Veterinary Oncology (ESVONC), absolwent studiów podyplomowych na kierunku Onkologia Weterynaryjna w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS), Department of Science, University of Luxembourg. Swoją wiedzę zdobywał i stale pogłębia w trakcie wielu krajowych i zagranicznych szkoleń z zakresu onkologii, cytologii, ultrasonografii i endoskopii. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał podczas stażu i pracy w Centrum Zdrowia Małych Zwierząt Multiwet w Warszawie. Następnie pracując u boku doświadczonego onkologa weterynaryjnego Leonarda Gugały w Szczecinie rozpoznał i rozwijał swoje zainteresowania onkologiczne, które stały się jego pasją. Jako współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej Pobłocki i Miazga, oraz konsultant Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej na co dzień zajmuje się przede wszystkim rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych, a ultrasonograf i igły biopsyjne są przy tym podstawowym zestawem diagnostycznym. Poza pracą kliniczną dzieli się swoją wiedzą jako prelegent na seminariach i warsztatach z dziedziny onkologii i ultrasonografii.
PROGRAM WARSZTATÓW
Sobota 08.09.2018r.
9:00-13:30
Część teoretyczna
-podstawy biopsji, rodzaje biopsji, postępowanie z pozyskanym materiałem biopsyjnym
– biopsja narządów jamy brzusznej – wskazania, przeciwwskazania, powikłania na podstawie licznych przypadków ( śledziona, wątroba, nerki, przewód pokarmowy, węzły chłonne)
W tym 1-2 przerwy kawowe.
13:30-14:30
Przerwa obiadowa
14:30-19:00
Część praktyczna
– omówienie narzędzi biopsyjnych, biopsja pod kontrolą usg przygotowanych narządów zanurzonych w żelatynie (nerki wieprzowe, wątroba), przygotowanie preparatów cytologicznych, postępowanie z bioptatem ( około 90 minut)
– biopsja narządów jamy brzusznej – praca na zwłokach ze zmianami na terenie jamy brzusznej ( około 90 minut)
– usg pacjentów ze zmianami onkologicznymi na terenie jamy brzusznej – ( 1 pacjent na 1 stół na 45 minut), biopsja pokazowa zmiany/narządu jamy brzusznej przeprowadzona przez prowadzącego ( łącznie ok. 90 minut)
Niedziela 09.09.2018r.
9:00-13:00
Część teoretyczna
– biopsja narządów, klatki piersiowej – wskazania, przeciwwskazania, powikłania (wprowadzenie do usg przezklatkowego, biopsja zmian w płucach i śródpiersiu, punkcja opłucnej i osierdzia)
13:00-14:00
Przerwa obiadowa
14:00-17:00
Część praktyczna
– praca na przygotowanych zwłokach- punkcja opłucnej i osierdzia ( ok. 90 minut), dla chętnych trening biopsji narządów jamy brzusznej
– badanie pacjentów z płynem w opłucnej i osierdziu, pacjentów onkologicznych ze zmianami w płucach i opłucnej (ewentualnie w przypadku braku w/w wykonamy usg pacjentów ze zmianami w brzuchu i biopsję pokazową kolejnego pacjenta) ok. 90 minut