Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Diagnostyka laboratoryjna od A do Z dla techników weterynarii” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Anny Wasilewko

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich techników weterynarii zainteresowanych opanowaniem wiedzy i umiejętności z obszaru diagnostyki laboratoryjnej, badających lub chcących nauczyć się badać materiał pochodzenia zwierzęcego z podziałem na trzy bloki tematyczne: krew, mocz, kał.

 

Cel szkolenia:

Nauka diagnostyki laboratoryjnej od podstaw, która jest istotnym elementem współgrającym z codzienną pracą gabinetów weterynaryjnych. Szkolenie kładzie nacisk na praktyczną wiedzę a także niezbędną teorię. Podczas szkolenia zostaną szczegółowo omówione kolejne kroki postępowania od momentu poboru próbki, przez jej przygotowanie, po ocenę/identyfikację. Dodatkowa wiedza odnośnie organizacji pracy w laboratorium, wyposażenia laboratorium, błędów i mnóstwo praktycznych wskazówek. Tylko z nami zdobędziesz kompletną wiedzę z tego zakresu; podnosząc swoje kwalifikacje staniesz się atrakcyjny dla pracodawców na rynku pracy.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu: 

Jak prawidłowo „krok po kroku” zorganizować pracę laboratorium działającym przy gabinecie weterynaryjnym. Nauczysz się i usystematyzujesz wiedzę z zakresu pobierania, oceny materiałów pochodzenia zwierzęcego z podziałem na trzy bloki tematyczne: krew, mocz, kał. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby wiedza i umiejętności zdobyte na nim pozwoliły na samodzielną pracę przy ocenie materiału pochodzenia zwierzęcego.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
  • zajęcia teoretyczne w formie wykładów – teoria jako solidna podstawa do dalszej nauki  pracy w laboratorim,
  • zajęcia praktyczne – zespoły 2-osobowe, praca z mikroskopem – nauka pracy z mikroskopem, pobieranie materiału, utrwalanie/przechowywnie/konserwowanie, ocena.

 

Program:

 

Piątek

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja

 

Sobota

 

Śniadanie

Blok teoretyczno-praktyczny- krew (lek. wet. Anna Wasilewko):

1. Organizacja pracy w laboratorium, praca z mikroskopem.

2. Ocena badania morfologicznego krwi, wskazania do wykonania rozmazu.

3. Technika wykonania i barwienia rozmazów krwi.

4. Błędy przedlabolatoryjne i labolatoryjne.

5. Wstępna ocena rozmazu krwi – układ czerwonokrwinkowy, białokrwinkowy, płytki krwi.

6. Obraz krwi w wybranych stanach patologicznych (m.in aglutynacja, babeszjoza, niedokrwistość autoimmunologiczna)

7. Zajęcia praktyczne – nauka wykonywania i barwienia rozmazów krwi, oglądanie preparatów krwi.

Przerwa obiadowa

Blok teoretyczno – praktyczny – mocz (lek. wet. Anna Wasilewko):

1. Badanie moczu:

  • technika pobrania moczu,
  • badanie metodą paskową,
  • wskazania do badania osadu.

2. Wykonanie preparatu osadu moczu oraz jego ocena.

3. Zajęcia praktyczne – nauka wykonywania i oglądanie preparatów moczu.

Kolacja

 

 

Niedziela

 

Śniadanie

Blok teoretyczno–praktyczny – kał (technik dyp. Patrycja Jankowska)

1. Pobieranie, przechowywanie oraz konserwowanie próbek kału do badań.

2. Materiały utrwalające próbki kału.

3. Podstawowy sprzęt oraz odczynniki wykorzystywane do badań koproskopowych.

4. Badanie kału w tym różnego rodzaju techniki, metody stosowane w zależności od rodzaju grup pasożytów.

5. Diagnostyka najczęściej występujących parazytoz w Polsce.

6. Różnicowanie mikroskopowe pasożytów.

7. Omówienie pasożytów rzekomych oraz artefaktów.

8. Omówienie i zastosowanie szybkich testów diagnostycznych typu SNAP, etc.

9. Zajęcia praktyczne z zakresu przygotowania preparatów i oceny mikroskopowej.

Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.600zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych  koszt szkolenia 3.000zł brutto/2os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenia ukończenia szkolenia.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania  koszt szkolenia 1.300zł brutto/os.

  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej  koszt 500zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Anna Wasilewko jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie tytuł lekarza weterynarii otrzymała w 2014 roku. Związana z Przychodnią Weterynaryjną Janusz Borcowski i Tadeusz Popławski w Gdańsku, gdzie pracuje jako klinicysta ze szczególnym naciskiem na zainteresowanie z dziedziny medycyny labolatoryjnej i dermatologii. Uczestniczka wielu kongresów, konferencji i szkoleń z zakresu hematologii, diagnostyki labolatoryjnej i dermatologii. W celu doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy podjęła drugi kierunek – diagnostykę labolatoryjną na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W związku ze swoimi zainteresowaniami skończyła również technikum hodowli koni, a na co dzień pracuje także ze swoim psem w dogoterapii.

Z MasterVetem związana od początków działalności, czyli od 2013 roku.

 

Tech. Dypl Patrycja Jankowska jest technikiem weterynarii z długoletnim doświadczeniem, pracuje w Przychodni Weterynaryjnej Janusz Borcowski i Tadeusz Popławski w Gdańsku.

Uczestniczyła w wielu szkoleniach związanych z diagnostyką biegunek psów i kotów, jak i zwierząt egzotycznych.

Nasi klienci