„Diagnostyka obrazowa (RTG, TK, USG) stawów małych zwierząt” pod kierownictwem naukowym: lek. wet. Lidii Nosal, lek. wet. Mariusza Siedlickiego, lek. wet. Rafała Lenlinga NOWOŚĆ

  • Data szkolenia: 11-03-2022 - 12-03-2022
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Kurs skierowany jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej, rehabilitantów i fizjoterapeutów zainteresowanych diagnostyką obrazową układu mięśniowo-szkieletowego (RTG, TK i USG) oraz praktyczną nauką wykonywania badań ultrasonograficznych stawów. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również zajmujacych się diagnostyką obrazową, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych) związanych z przerwą w pracy lub innymi czynnikami.

Uczestnicy kursu:

– lekarze weterynarii

– fizjoterapeuci

– rehabilitanci

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel kursu:

Omówienie diagnostyki układu mięśniowo-szkieletowego (obrazy zmian fizjologicznych i patologicznych) stawów małych zwierząt, począwszy od RTG, przez TK aż po USG.  Nauka prawidłowej techniki badania RTG stawów wraz ze wskazaniami klinicznymi i interpretacją obrazów prawidłowych, patologii z uwzględnieniem różnic rasowych. Przystępne omówienie tomografii komputerowej, także dla tych którzy nie mają z nią do czynienia na co dzień.  Wszystko o diagnostyce ultrasonograficznej stawów wraz z nauką wykonywania badań ultrasonogrficznych stawów: ramienny, kolanowy i skokowy Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:

Jaką diagnostykę układu mięśniowo-szkieletowego zastosować u swoich pacjentów uwzględniając takie czynniki jak różnice rasowe, dostępność do poszczególnych metod i możliwości właściciela. Nabędziesz i utrwalisz kompleksową wiedzę z rentgenodiagnostyki, tomografii i ultrasonografii skoncentrowaną na stawach wraz z umiejętnością wykonywania badań ultrasonograficznych poszczególnych stawów małych zwierząt: ramienny, kolanowy i skokowy.   Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu na pewno znajdą zastosowanie w Twojej codziennej pracy.

Jak wygląda nasz kurs:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 4-osobowe. Każda grupa pod okiem trenera USG wykonuje badania ultrasonograficzne poszczególnych stawów.
  • stanowiska do badań wyposażone są w aparaty ultrasonograficzne VINNO, które dostarcza firma Norax Medical.
  • ze względu na specyfikę badania, zrozumienie utrudnień i opanowanie techniki badania usg szkolimy na psich kadawerach.

 

Zgłoszenie na kurs:

– tylko w formie pisemnej

– wypełnij formularz, zapoznaj się z regulaminem i wyślij

– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdzenie z prośbą o wpłatę zaliczki

– po wpłacie zaliczki fakturę (osoby fizyczne – wpisują swoje dane – w miejscu NIP np. 4 zera, firmy wpisują pełne dane z NIP)

– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu

– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie

– po kursie dodatkowe informacje

 

Częstotlwiość odbywania się:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Nasi klienci