„Echokardiografia psów – technika badania” pod kierownictwem naukowym dr hab. n. wet. Magdaleny Garncarz

 • Data szkolenia: 19-05-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii zainteresowanych doskonaleniem techniki  badania echokardiograficznego psów. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób średniozaawansowanych, które odbyły szkolnie echokardiograficzne podstawowe i nadal mają wiele rozterek oraz wątpliwości merytorycznych, ale przede wszystkim praktycznych.

 

Cel szkolenia:

Dalsza nauka i korygowanie techniki wykonywania badania echokardiograficznego oraz ćwiczenie standardowych projekcji, obrazowania 2D oraz M-mode. Szkolenie ma na celu przygotowanie do szkolenia echokardiograficznego st. II, podczas którego uczymy się obrazowania dopplerowskiego i kończy się egzaminem wiedzy i umiejętności. Nasza propozycja to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów oraz „doszlifować” umiejętności.

 

Co powinieneś umieć po naszym szkoleniu:

Wykonać badanie echokardiograficzne 2D oraz przećwiczyć i utrwalić  standardowe projekcje wraz z techniką badania tj. ułożenie głowica-ręka, interpretacji otrzymanych obrazów USG. Szkolenie zakończy się weryfikacją wiedzy w formie egzaminu teoretyczno-praktycznego. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań echokardiograficznych i będą kontynuacją nauki echokardiografii.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
 • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 4 grupy 3-osobowe. Każda grupa pod okiem trenera USG wykonuje badania echokardiograficzne pacjentów – każdy uczestnik bada każdego pacjenta.
 • stanowiska do badań wyposażone są w aparaty ultrasonograficzne/echokardiografy oraz specjalne stoły ułatwiające wykonywanie badań echo.
 • pacjenci do badań echokardiograficznych dobierani są losowo, celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy.
 • szkolenie kończy się weryfikacją wiedzy każdego uczestnika.

 

TERMIN:

 

19.05.2019r. – Warszawa- REKRUTACJA OTWARTA

 

 

Program:

Piątek

Przyjad i zakwaterowanie.

Kolacja 

Sobota

Śniadanie 

Zajęcia praktyczne: dr n. wet. Magdalena Garncarz, lek. wet. Aleksandra Krawczyk, lek. wet. Sebastian Domański.

Przerwa obiadowa

Zajęcia praktyczne: dr n. wet. Magdalena Garncarz, lek. wet. Aleksandra Krawczyk, lek. wet Sebastian Domański.

W drugiej części zajęć praktycznych przewidziana jest weryfikacja wiedzy teoretyczno-praktycznej, którą będzie musiał przejsć każady uczestnik, aby otrzymać zaświadczenie i zakwalifikować się na następny stopień szkolenia.  

Zakończenie szkolenia.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie  teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.000zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie  teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.000zł brutto/os.

 • całe szkolenie  teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Dr hab n. wet. Magdalena Garncarz jest adiunktem w Katedrze Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie otrzymała tytuł lekarza weterynarii w 1999 roku oraz tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny kardiologii weterynaryjnej w 2005 roku (wtedy Katedra Nauk Klinicznych). W 1993 roku uzyskała tytuł Bachelor of Science na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis (Stany Zjednoczone) na Wydziale Animal Science. W latach 2005–2008 była kierownikiem Kliniki Małych Zwierząt Katedry Nauk Klinicznych. Jest członkiem PSLWMZ Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz European Society of Veterinary Cardiology (ESVC).

Wśród jej licznych publikacji znajdują się prace przede wszystkim dotyczące zagadnień kardiologii weterynaryjnej. Od 2003 roku prowadzi wykłady i szkolenia skierowane dla lekarzy weterynarii z dziedziny kardiologii małych zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki echokardiograficznej. Jest kierownikiem naukowym szkoleń z „Echokardiografii psów – stopień I” oraz „Echokardiografia psów – stopień II”  w MasterVet od 2013 roku. Z wielką pasją prowadzi zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Od 2016 roku kierownik Działu Szkoleniowego Kardiologia oraz Członek Rady Naukowej MasterVet.

Kontakt: magda@garncarz.pl

 

 

Lek. wet. Sebastian Domański jest lekarzem klinicystą w Przychodni Weterynaryjnej Janusz Borcowski i Tadeusz Popławski w Gdańsku, w której prowadzi konsultacje kardiologiczne. W 2013 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał tytuł lekarza weterynarii. Już jako student prowadził fakultety z kardiologii i warsztaty z echokardiografii na swoim wydziale.

Laureat konkursu „VetCo Green Bay”, w którym zdobył pierwsze miejsce za artykuł o tematyce nadciśnienia płucnego i metodach diagnostyki echokardiograficznej tej jednostki.

Z MasterVet związany jest od momentu powstania. Jako asystent prowadzi zajęcia praktyczne na szkoleniach z „Echokardiografii psów – stopień I” oraz „Echokardiografi psów – stopień II”.

Kontakt: s.domanski@mastervet.pl

 

 

Lek. wet. Aleksandra Krawczyk jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, gdzie w 2013 roku otrzymała dyplom lekarza weterynarii. Od trzeciego roku studiów szczególnie związana z dziedziną kardiologii i intensywnej terapii małych zwierząt.

Już jako studentka pomagała w prowadzeniu zajęć fakultatywnych z kardiologii i echokardiografii na swoim wydziale. W trakcie studiów, jako laureatka Programu Praktyk Klinicznych MARS, jak również zaraz po studiach, zdobywała doświadczenie u boku dr-a n. wet. B. Kurskiego. Z MasterVet związana jest od samego początku, jako asystentka prowadzi zajęcia praktyczne na szkoleniach „Echokardiografia psów”.

Jej zawodowa pasja, ciągła chęć pogłębiania wiedzy oraz zamiłowanie do podróżowania umocniły ją w decyzji „wyjazdu za wiedzą”. Półroczny pobyt w Stanach Zjednoczonych u boku dr Nancy Morris, dyplomowanego specjalisty, kardiologa małych zwierząt, jak również staże kliniczne pod okiem prof. M. Oyamy czy dr B.Bulmer w departamentach kardiologicznych pozwoliły jej zdobyć nie tylko gruntowną wiedzę oraz doświadczenie, ale również szereg nowych umiejętności ze szczególnym naciskiem na echokardiografię RT3D oraz druk przestrzenny 3D. Wróciła do Polski z wydrukowanym trójwymiarowym NIEBIESKIM SERCEM.

Jest autorką obszernej publikacji „Echokardiografia 3D w czasie rzeczywistym”, jak również współtwórcą linijki kardiologicznej firmy Boehringer Ingelheim. Od 2013 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (ESVC).

Kontakt: kardio4pet@gmail.com

Nasi klienci