Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„EKG – stopień I. Krok po kroku jak zabrać się za wykonanie, analizę i interpretację zapisu EKG?” pod kierownictwem naukowy lek. wet. Aleksandry Krawczyk

  • Data szkolenia: 17-11-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Poznań
  • Adres URL: https://www.mastervet.pl

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii, techników weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku zainteresowanych wykonywaniem badań elektrokardiograficznych (EKG) u małych zwierząt. Szkolenie kierowane jest przede wszystkim dla osób początkujących, ale skorzystać z niego mogą również osoby wykonujące samodzielnie badania EKG lub ci z Państwa, którzy nadal mają wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

 

Cel szkolenia:

Nauka prawidłowej techniki wykonywania badania elektrokardiograficznego (EKG), analizy i interpretacji uzyskanego zapisu. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo „krok po kroku” wykonać badanie elektrokardiograficzne (EKG) – od właściwego podłączenia, po uzyskanie zapisu, analizę i interpretację. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu z pewnością pozwolą na samodzielne wykonywanie badań EKG.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 4-osobowe. Każda grupa po obejrzeniu badania pokazowego, samodzielnie wykonuje badania pacjentów i uzyskuje zapisy. Po zbadaniu wszystkich pacjentów następuje analiza uzyskanych zapisów oraz interpretacja. Wskazane jest, aby każdy uczestnik krok po kroku samodzielnie wykonał minimum jedno badanie EKG. Pacjenci do badań EKG dobierani są losowo celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy.
  • stanowiska do badań wyposażone są w aparaty EKG renomowanej firmy BTL Polska Sp. zo.o., linijkę kardiologiczną, którą dostarcza firma Boehringer Ingelheim Marketing Sp. z o.o.

 

TERMIN: 

17.11.2019r.  – Poznań – REKRUTACJA OTWARTA

 

Program:

Piątek

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-21.00 Kolacja

 

Sobota

08.00-09.00 Śniadanie

09.00-13.00

Wykład – wprowadzenie do EKG:

a.       Co to jest EKG? Jakie zjawiska elektryczne napędzają serce i wiadomości ogólne

– układ bodźco-przewodzący serca

b.       Aparat do EKG – możliwości jego wykorzystania w codziennej praktyce

·         Rodzaje elektrod i optymalna konfiguracja sprzętu oraz oprogramowania

·         Przygotowanie pacjenta

·         Artefakty

Wykład – powstawanie i interpretacja zapisu EKG:

·         Ambulatoryjny zapis EKG – wskazania do wykonania EKG

·         Kardiomonitoring

·         Rejestracja zapisu na papierze

Wykład – nieprawidłowości P-QRS-T – analiza i wykorzystanie linijki kardiologicznej.

Wykład – zaburzenia rytmu:

·         Rytm zatokowy i jego zaburzenia

·         Przedsionkowe, węzłowe, komorowe zaburzenia rytmu

·         Ektopie nadkomorowe oraz komorowe

·         Zaburzenia układu bodźco-przewodzącego

·         Inne zmiany możliwe do oceny na podstawie zapisu elektrokardiograficznego

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-14.30 Badanie pokazowe – krok po kroku – aspekty techniczne prawidłowego wykonania EKG

14.30 -16.00 Zajęcia praktyczne – nauka prawidłowego podłączania psa pod EKG

– praca własna w podgrupach.

16.00-17.00 Zajęcia praktyczne – analiza i interpretacja uzyskanych zapisów.

17.00-17.30 Zakończenie szkolenia – podsumowanie, rozdanie zaświadczeń.

 

Prowadzący:

Lek. wet. Aleksandra Krawczyk jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, gdzie w 2013 roku otrzymała dyplom lekarza weterynarii. Od trzeciego roku studiów szczególnie związana z dziedziną kardiologii i intensywnej terapii małych zwierząt.

Już jako studentka pomagała w prowadzeniu zajęć fakultatywnych z kardiologii i echokardiografii na swoim wydziale. W trakcie studiów, jako laureatka Programu Praktyk Klinicznych MARS, jak również zaraz po studiach, zdobywała doświadczenie u boku dr-a n. wet. B. Kurskiego. Z MasterVet związana jest od samego początku, jako asystentka prowadzi zajęcia praktyczne na szkoleniach „Echokardiografia psów”.

Jej zawodowa pasja, ciągła chęć pogłębiania wiedzy oraz zamiłowanie do podróżowania umocniły ją w decyzji „wyjazdu za wiedzą”. Półroczny pobyt w Stanach Zjednoczonych u boku dr Nancy Morris, dyplomowanego specjalisty, kardiologa małych zwierząt, jak również staże kliniczne pod okiem prof. M. Oyamy czy dr B.Bulmer w departamentach kardiologicznych pozwoliły jej zdobyć nie tylko gruntowną wiedzę oraz doświadczenie, ale również szereg nowych umiejętności ze szczególnym naciskiem na echokardiografię RT3D oraz druk przestrzenny 3D. Wróciła do Polski z wydrukowanym trójwymiarowym NIEBIESKIM SERCEM.

Jest autorką obszernej publikacji „Echokardiografia 3D w czasie rzeczywistym”, jak również współtwórcą linijki kardiologicznej firmy Boehringer Ingelheim. Od 2013 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (ESVC).

Kontakt: kardio4pet@gmail.com

 

 

Nasi klienci