Szkolenie skierowane jest do:
Wszystkich zainteresowanych nauką wykonywania badań ultrasonograficznych narządów jamy brzusznej lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej, którzy rozpoczynają rozwijanie swoich umiejętności z tego obszaru, jak również dla tych którzy chcą uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny.
Cel szkolenia:
Nauka techniki badania ultrasonograficznego narządów jamy brzusznej oraz sporządzania właściwy opisów badań. Szkolenie daje niepowtarzalną okazję, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Jak prawidłowo wykonać badanie ultrasonograficzne narządów jamy brzusznej, opanujesz technikę badania oraz zdobędziesz wiedzę jak prawidłowo wykonać opis.
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań usg. Następnm krokiem będzie nauka diagnostyki doplerowskiej.
Jak wygląda nasze szkolenie:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
- zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 4 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera Usg wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta.
- stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości aparaty ultrasonograficzne firmy Norax Medical.
TERMIN:
06-08.09.2019r. – Rzeszów – REKRUTACJA OTWARTA
Program:
Piątek
Obiad powitalny
Rozpoczęcie szkolenia
Wykład:
Trochę o podstawach : Technika badania. Ustawienia aparatu. Nazewnictwo ultrasonograficzne. Opis badania ultrasonograficznego. Anatomia ultrasonograficznaprawidłowych narządów jamy brzusznej.
Wykład:
Diagnostyka ultrasonograficzna wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.
Przerwa kawowa
Wykład:
Diagnostyka ultrasonograficzna żołądka i jelit, trzustki.
Kolacja
Sobota
Śniadanie
Wykład:
Diagnostyka ultrasonograficzna śledziony, węzłów chłonnych, nerek i moczowodów, przestrzeni zaotrzewnowej
Przerwa kawowa
Wykład:
Diagnostyka ultrasonograficzna pęcherza moczowego, układu rozrodczego męskiego i żeńskiego.
Przerwa obiadowa
Badanie pokazowe
Zajęcia praktyczne
Kolacja
Niedziela
Śniadanie
Zajęcia praktyczne
Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.
Oferta cenowa:
1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.400zł brutto/os.
- zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.500zł brutto/2os.
- zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.000zł brutto/os.
- całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.
- zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.
W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym.
Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.
Trenerzy:
Lek. wet. Mariusz Siedlicki absolwent Wydziału Weterynaryjnego SGGW w Warszawie oraz przez 8 lat pracownik Oddziału Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt. Zaangażowany w kwestie edukacyjne już od czasów studiów i podczas pracy na Uczelni – prowadzący zajęcia z Radiodiagnostyki, współtwórca kola zainteresowań dla studentów z tej tematyki.
Obecnie posiadający własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, świadczy usługi z zakresu badań w diagnostyce obrazowej, wykonuje konsultacje oraz prowadzi szkolenia z tej dziedziny dla lekarzy weterynarii.
Od kwietnia 2016r. w gronie naszych Wykładowców/Trenerów Usg, jako prowadzący szkolenia z zakresu RTG oraz ultrasonografii.
Lek. wet. Rafał Lengling, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od 2012 roku pracownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt SGGW. Od kilku lat prowadzi zajęcia ze studentami w zakresie radiodiagnostyki weterynaryjnej.
Obecnie w trakcie realizacji pracy doktorskiej w dziedzinie ultrasonografii. Prowadzi własną praktykę lekarsko- weterynaryjną w której konsultuje pacjentów z zakresu badań radiologicznych i ultrasonograficznych. Z MasterVet od 2016r. jako prowadzący zajęcia praktyczne na szkoleniach z ultrasonografii.
Lek. wet. Monika Przedpełska – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Po studiach odbyła staż i praktykę w Pogotowiu Weterynaryjnym w Warszawie, gdzie zdobyła pierwsze doświadczenie w pracy lekarza internisty i lekarza karetki Pogotowia dla Zwierząt. Już na stażu szczególnie zainteresowała ją diagnostyka obrazowa, a zwłaszcza ultrasonografia. Uczestniczyła w wielu kursach i konferencjach z zakresu USG jamy brzusznej psów i kotów i stale pogłębia swoją wiedzę z tej dziedziny. Od 2014 r. prowadzi własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, świadcząc usługi z dziedziny diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej psów, kotów i innych zwierząt towarzyszących. W wolnych chwilach, oprócz dalekich podróży, zgłębia tajniki USG zwierząt egzotycznych, w tym gadów.
Pani Doktor z MasterVet współpracuje od 2016 roku, w 2018 roku dołączyła do składu lekarzy prowadzących zajęcia praktyczne na szkoleniach z ultrsonografii jamy brzusznej.