Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Diagnostyka ultrasonograficzna narządów jamy brzusznej małych zwierząt od podstaw – stopień I” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Mariusza Siedlickiego

 • Data szkolenia: 14-06-2019 - 16-06-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Pruszcz Gdański

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych nauką wykonywania badań ultrasonograficznych narządów jamy brzusznej lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej, którzy rozpoczynają rozwijanie swoich umiejętności z tego obszaru, jak również dla tych którzy chcą uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny.

 

Cel szkolenia:

Nauka techniki badania ultrasonograficznego narządów jamy brzusznej oraz sporządzania właściwy opisów badań. Szkolenie daje niepowtarzalną okazję, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo wykonać badanie ultrasonograficzne narządów jamy brzusznej, opanujesz technikę badania oraz zdobędziesz wiedzę jak prawidłowo wykonać opis.

Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań usg. Następnm krokiem będzie nauka diagnostyki doplerowskiej.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
 • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
 • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 4 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera Usg wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta.
 • stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości aparaty ultrasonograficzne firmy Norax Medical.

 

TERMIN:

 

14-16.06.2019r. – Pruszcz Gdański – REKRUTACJA OTWARTA

 

Program:

Piątek

Obiad powitalny 

Rozpoczęcie szkolenia

Wykład:

Trochę o podstawach : Technika badania. Ustawienia aparatu. Nazewnictwo ultrasonograficzne. Opis badania ultrasonograficznego. Anatomia ultrasonograficznaprawidłowych narządów jamy brzusznej.

Wykład:

Diagnostyka ultrasonograficzna wątroby, pęcherzyka żółciowego i  dróg żółciowych.

Przerwa kawowa

Wykład:

Diagnostyka ultrasonograficzna żołądka i jelit, trzustki.

Kolacja

 

Sobota

Śniadanie

Wykład:

Diagnostyka ultrasonograficzna śledziony, węzłów chłonnych, nerek i moczowodów, przestrzeni zaotrzewnowej

Przerwa kawowa

Wykład:

Diagnostyka ultrasonograficzna pęcherza moczowego, układu rozrodczego męskiego i żeńskiego.

Przerwa obiadowa

Badanie pokazowe

Zajęcia praktyczne

Kolacja

 

Niedziela 

Śniadanie

Zajęcia praktyczne

Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.400zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.500zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.000zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Mariusz Siedlicki absolwent Wydziału Weterynaryjnego SGGW w Warszawie oraz przez 8 lat pracownik Oddziału Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt. Zaangażowany w kwestie edukacyjne już od czasów studiów i podczas pracy na Uczelni – prowadzący zajęcia z Radiodiagnostyki, współtwórca kola zainteresowań dla studentów z tej tematyki.

Obecnie posiadający własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, świadczy usługi z zakresu badań w diagnostyce obrazowej, wykonuje konsultacje oraz prowadzi szkolenia z tej dziedziny dla lekarzy weterynarii.

Od kwietnia 2016r. w gronie naszych Wykładowców/Trenerów Usg, jako prowadzący szkolenia z zakresu RTG oraz ultrasonografii.

 

Lek. wet. Rafał Lengling, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od 2012 roku pracownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt SGGW. Od kilku lat prowadzi zajęcia ze studentami w zakresie radiodiagnostyki weterynaryjnej.

Obecnie w trakcie realizacji pracy doktorskiej w dziedzinie ultrasonografii. Prowadzi własną praktykę lekarsko- weterynaryjną  w której konsultuje pacjentów z zakresu badań radiologicznych i ultrasonograficznych. Z MasterVet od 2016r. jako prowadzący zajęcia praktyczne na szkoleniach z ultrasonografii.

 

Lek. wet. Monika Przedpełska – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Po studiach odbyła staż i praktykę w Pogotowiu Weterynaryjnym w Warszawie, gdzie zdobyła pierwsze doświadczenie w pracy lekarza internisty i lekarza karetki Pogotowia dla Zwierząt. Już na stażu szczególnie zainteresowała ją diagnostyka obrazowa, a zwłaszcza ultrasonografia. Uczestniczyła w wielu kursach i konferencjach z zakresu USG jamy brzusznej psów i kotów i stale pogłębia swoją wiedzę z tej dziedziny. Od 2014 r. prowadzi własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, świadcząc usługi z dziedziny diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej psów, kotów i innych zwierząt towarzyszących. W wolnych chwilach, oprócz dalekich podróży, zgłębia tajniki USG zwierząt egzotycznych, w tym gadów.

Pani Doktor z MasterVet współpracuje od 2016 roku, w 2018 roku dołączyła do składu lekarzy prowadzących zajęcia praktyczne na szkoleniach z ultrsonografii jamy brzusznej.

Nasi klienci