Kardiologia bez tajemnic dla lekarzy pierwszego kontaktu pod kierownictwem naukowym dr hab. n. wet. Magdalena Garncarz

  • Data szkolenia: 05-06-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet

PARTNER SZKOLENIA BOEHRINGER INGELHEIM 

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką podstaw badania klinicznego i diagnozowania chorób serca u małych zwierząt, niezbędnych w codziennej pracy.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Nauka różnicowania typowych klinicznych objawów chorób serca na podstawie wywiadu i badania klinicznego oraz umiejętność doboru dodatkowych badań na podstawie zebranych informacji z wachlarza takich badań jak: USG, RTG, pomiar ciśnienia i EKG. Nauka sporządzania właściwego opisu karty pacjenta, w tym badania klinicznego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo osłuchiwać i interpretować szmery sercowe oraz jak wykonać prawidłowe badanie kliniczne. Jak sporządzić kartę chorobową pacjenta, jakie badania dodatkowe zlecić i jak ustalić dalsze zalecenia dla pacjenta. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na spokojne diagnozowanie najczęstszych pacjentów kardiologicznych w codziennej pracy.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 4 grupy 3-osobowe. Każda grupa wykonuje osłuchiwanie i interpretację szmerów sercowych pacjentów, a następnie badanie kliniczne, opis badania, dobór dodatkowych badań i dalsze zalecenia dla pacjenta. Pacjenci do badań kardiologicznych dobierani są losowo, celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy.
  • do dyspozycji uczestników szkolenia dodatkowo zapewniamy aparat ultrasonograficzny, aparat EKG, aparat do mierzenia ciśnienia.

 

Częstotliwość odbywania się:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program

CZWARTEK:

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-22.00 Kolacja

 

PIĄTEK:

08:00 – 09:00Śniadanie
09:00 – 09:3030 minwstęp / część teoretyczna·         podstawy diagnozowania chorób serca u małych zwierząt – rola i znaczenie.
09:30 – 10:301 godz.część teoretyczna·         jak różnicować typowe kliniczne objawy kardiologiczne na podstawie wywiadu i badania klinicznego?
10:30 – 10:4515 minPrzerwa
10:45 – 13:002,15 godz.część teoretyczna·         jakie dodatkowe badania wykonać na podstawie wyniku badania klinicznego: pomiar ciśnienia, EKG, USG czy RTG?
13:00 – 14:001 godz.Przerwa obiadowa
14:00 – 14:45 45 minzajęcia praktyczne·         analiza przypadków – osłuchiwanie i interpretacja szmerów sercowych.
14:45 – 15:0015 minPrzerwa
15:00 – 18:00 3 godz.Zajęcia praktyczne·         analiza przypadków – badanie kliniczne, opis badania, dobór dodatkowych badań i dalsze zalecenia dla pacjenta.
18:00-18.1515 minZakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń

Oferta Cenowa

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.400zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg z czwartku na piątek, pełne wyżywienie (kolacja, śniadanie, obiad), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 2.400zł brutto/2os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os.  jeden nocleg z czwartku na piątek, pełne wyżywienie (kolacja, śniadanie, obiad), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1.100zł brutto/os.

  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg z czwartku na piątek, pełne wyżywienie (kolacja, śniadanie, obiad), dostęp do przerw kawowych.

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Nasi klienci