Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Kardiologia bez tajemnic dla lekarzy pierwszego kontaktu” pod kierownictwem naukowym dr hab. n. wet. Magdaleny Garncarz

 • Data szkolenia: 14-04-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Łódź

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką podstaw badania klinicznego i diagnozowania chorób serca u małych zwierząt, niezbędnych w codziennej pracy.

 

Cel szkolenia:

Nauka różnicowania typowych klinicznych objawów chorób serca na podstawie wywiadu i badania klinicznego oraz umiejętność doboru dodatkowych badań na podstawie zebranych informacji z wachlarza takich badań jak: USG, RTG, pomiar ciśnienia i EKG. Nauka sporządzania właściwego opisu karty pacjenta, w tym badania klinicznego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo osłuchiwać i interpretować szmery sercowe oraz jak wykonać prawidłowe badanie kliniczne. Jak sporządzić kartę chorobową pacjenta, jakie badania dodatkowe zlecić i jak ustalić dalsze zalecenia dla pacjenta. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na spokojne diagnozowanie najczęstszych pacjentów kardiologicznych w codziennej pracy.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 9 osób
 • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
 • zajęcia praktyczne – grupa 9 osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 3-osobowe. Każda grupa wykonuje osłuchiwanie i interpretację szmerów sercowych pacjentów, a następnie badanie kliniczne, opis badania, dobór dodatkowych badań i dalsze zalecenia dla pacjenta. Pacjenci do badań kardiologicznych dobierani są losowo, celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy.
 • do dyspozycji uczestników szkolenia dodatkowo zapewniamy aparat ultrasonograficzny, aparat EKG, aparat do mierzenia ciśnienia.

 

TERMIN: 

14.04.2019r. – Łódź – REKRUTACJA OTWARTA

 

Program szkolenia:

PIĄTEK:

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja

 

SOBOTA:

Śniadanie
30 min wstęp / część teoretyczna ·         podstawy diagnozowania chorób serca u małych zwierząt – rola i znaczenie.
1 godz. część teoretyczna ·         jak różnicować typowe kliniczne objawy kardiologiczne na podstawie wywiadu i badania klinicznego?
15 min Przerwa
2,15 godz. część teoretyczna ·         jakie dodatkowe badania wykonać na podstawie wyniku badania klinicznego: pomiar ciśnienia, EKG, USG czy RTG?
1 godz. Przerwa obiadowa
 45 min zajęcia praktyczne ·         analiza przypadków – osłuchiwanie i interpretacja szmerów sercowych.
15 min Przerwa
 3 godz. Zajęcia praktyczne ·         analiza przypadków – badanie kliniczne, opis badania, dobór dodatkowych badań i dalsze zalecenia dla pacjenta.
15 min Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 2.100zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1000zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Dr hab n. wet. Magdalena Garncarz jest adiunktem w Katedrze Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie otrzymała tytuł lekarza weterynarii w 1999 roku oraz tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny kardiologii weterynaryjnej w 2005 roku (wtedy Katedra Nauk Klinicznych). W 1993 roku uzyskała tytuł Bachelor of Science na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis (Stany Zjednoczone) na Wydziale Animal Science. W latach 2005–2008 była kierownikiem Kliniki Małych Zwierząt Katedry Nauk Klinicznych. Jest członkiem PSLWMZ Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz European Society of Veterinary Cardiology (ESVC).

Wśród jej licznych publikacji znajdują się prace przede wszystkim dotyczące zagadnień kardiologii weterynaryjnej. Od 2003 roku prowadzi wykłady i szkolenia skierowane dla lekarzy weterynarii z dziedziny kardiologii małych zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki echokardiograficznej. Jest kierownikiem naukowym szkoleń z „Echokardiografii psów – stopień I” oraz „Echokardiografia psów – stopień II”  w MasterVet od 2013 roku. Z wielką pasją prowadzi zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Od 2016 roku kierownik Działu Szkoleniowego Kardiologia oraz Członek Rady Naukowej MasterVet.

Kontakt: magda@garncarz.pl

Nasi klienci