Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Medycyna ratunkowa kotów w pigułce”. Kurs podstawowy dla lekarzy weterynarii

  • Data szkolenia: 21-10-2018
  • Organizator szkolenia: Etovet
  • Miejsce szkolenia: Warszawa

Warszawa

21 października 2018

 

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty skoncentrowane na najważniejszych aspektach pierwszej pomocy, algorytmów postępowania oraz anestezji i analgezji w sytuacjach nagłych.

W swojej codziennej pracy spotykam się wielokrotnie z sytuacjami nagłymi. Większość z nas nie jest przygotowana na przyjmowanie takich pacjentów. Nic w tym dziwnego. W większości praktyk mamy takich pacjentów niewiele. Na co dzień nie spotykamy się z sytuacjami gdzie minuty czy sekundy mogą decydować o tym, czy nasz pacjent przeżyje. Dlatego też często dominuje strach przed wykonywaniem RKO, nie jesteśmy pewni od czego zacząć, popełniamy proste błędy, które mogą nas kosztować życie.

Dlatego stworzyliśmy autorski program szkoleniowy mający na celu skupienie się na praktycznych aspektach pierwszej pomocy. Skupiamy się na akcji, szybkim myśleniu, minimalizowaniu błędów, pracy zespołowej i odwadze. Będzie dużo gotowych i sprawdzonych schematów postępowania. Opowiemy o przygotowaniu lecznicy do przyjęcia pacjenta nagłego oraz stanowiska do reanimacji. Poświęcimy sporo czasu na znieczulaniu i dbałości o analgezję u pacjentów krytycznych, bo tu nie ma miejsca na kompromisy.

Rozpoczniemy teorią a zakończymy praktyką. Będzie intensywnie, będzie trochę stresu ale tylko tego motywującego, stworzymy warunki jak najbardziej zbliżone do sytuacji prawdziwych.

Podczas szkolenia będą nam towarzyszyć fantomy zwierzęce oraz monitoring i sprzęt przydatny podczas udzielania pierwszej pomocy ale także i tej zaawansowanej. Będziemy musieli przełamać bariery i pracować w zespołach. Łatwo nie będzie ale medycyna ratunkowa taka jest właśnie.

Na szkolenie zapraszamy nie tylko zainteresowanych tematem intensywnej terapii i medycyny ratunkowej ale przede wszystkim tych, którzy obawiają się pracy z takimi przypadkami.

Celem warsztatu jest, aby każdy z uczestników, po tych kilku godzinach intensywnej nauki wrócił do pracy i miał odwagę walczyć o życie swoich pacjentów w każdej sytuacji.

 

FORMULARZ

Rejestracja i wpłata do 23.09.2018 – 490 zł

Opłata za udział w warsztacie po 23.09.2019 – 550 zł

Dla członków PSLWMZ zniżka 10%

Powinna być wniesiona na konto :

Centrum Szkoleń Behawioralnych ETOVET

mBank 13 1140 2004 0000 3402 7671 3385

lub

na konto PayPaletovet@etovet.pl
(przelew na e-mail)

 W tytule przelewu prosimy podać: imię i nazwisko, medycyna ratunkowa

Kontakt do organizatora:
ETOVET
etovet@etovet.pl
tel. 507 310 676

 

Zofia Fras

Zofia Fraś

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Członek AVA. Interesuje się głównie anestezjologią, intensywną opieką oraz medycyną ratunkową. Stale rozwija swoje umiejętności ucząc się od najlepszych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Od początku swej pracy zawodowej związana z Przychodnią Weterynaryjną BIAŁOBRZESKA. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem zawsze dzieli się z innymi. Bardzo lubi opowiadać o zwierzętach, nieco mniej o sobie.

Nasi klienci