ZNAJDŹ WETERYNARZA

piątek, 28 lutego 2020
Zobacz:
stomatologianews

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Międzynarodowa Konferencja: „Technologie Wspomaganego Rozrodu – stan aktualny i najbliższe perspektywy”

czwartek, 21 marca 2019 - piątek, 22 marca 2019

Konferencja organizowana jest przez Międzyuczelniane Centrum Medycyny Weterynaryjnej, Centrum Weterynarii UMK w Toruniu przy współudziale Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN. Patronat honorowy nad konferencją przyjął JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn.

Konferencja jest pierwszą tego rodzaju w województwie kujawsko-pomorskim. Zapoczątkowuje cykl spotkań, których celem naczelnym jest przekaz informacji dotyczący rozwoju technik wspomaganego rozrodu, z uwzględnieniem nowych technologii i ich wykorzystania w praktyce weterynaryjnej u zwierząt. Swój przyjazd potwierdzili prelegenci z zagranicy m.in. Danii, Niemiec, Francji, Węgier i Chin a także przedstawiciele nauki z polskich ośrodków akademickich: Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Lublina i innych. Planujemy także szeroki udział doktorantów i studentów kół naukowych, którzy będą mieli możliwość prezentacji swoich osiągnięć. Część referatów zostanie opublikowana w języku angielskim na łamach stworzonego niedawno czasopisma „Translational Research in Veterinary Science”.

Tematem przewodnim Konferencji są technologie wspomaganego rozrodu (ART – Assisted Reproduction Technologies), które z powodzeniem wykorzystywane są w rozrodzie psów i kotów, zwierząt gospodarskich oraz koni. Konferencja porusza zagadnienia z 3 głównych dziedzin: embriotransferu, sterowania rozrodem i sztucznej inseminacji. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń i prowokowanie twórczej, kreatywnej rozmowy ludzi nauki i praktyki. Prezentowane tematy mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności wspomnianych technik w Polsce.

Szczegóły

Start:
czwartek, 21 marca 2019
Koniec:
piątek, 22 marca 2019
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
artvetconf.umk.pl

Organizator

Centrum Weterynarii UMK w Toruniu
Telefon:
+56 611 30 93
Email:
artvetconf@umk.pl
Strona internetowa:
artvetconf.umk.pl

Miejsce

Toruń

Nasi klienci