„Mikrochirurgia oka – nauka pracy pod mikroskopem oraz zaawansowana chirurgia rogówki” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Jacka Garncarza
- Data szkolenia: 03-03-2023 - 04-03-2023
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Okulistyka
- Miejsce szkolenia: Łódź
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,135.html
Kurs skierowany jest do:
Średniozaawansowanych i zaawansowanych w chirurgii okulistycznej lekarzy weterynarii.
UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas!
Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.
Aby w pełni skorzystać ze szkolenia trzeba odbyć całe warsztaty z mikrochirurgii – nie ma możliwości dzielenia!
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
Cel kursu:
Nauka pracy pod mikroskopem – to warszaty skoncentrowane na nauce pracy pod mikroskopem, która wbrew pozorom nie jest łatwa. Oponowanie umiejętności manualnych będzie kluczowe do dalszej nauki już konkretnych zabiegów. Drugi dzień to nauka zaawansowanej chirurgii rogówki skoncentrowana na szyciu rogówki, operacji skórzaka i martwaka rogówki oraz uszypułowanym przeszczepie spojówkowo-rogówkowym pod mikroskopem operacyjnym. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów, zdobyć konkretne umiejętności, które w znaczący sposób podwyższą kompetencję, pozwolą na rózwój oferty gabinetu lub lepszą pracę.
Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:
W pierwszy dzień nauczysz się pracy pod mikroskopem (sam na sam z mikroskopem). Doboru i ustawień mikroskopów, pozycji do pracy przy mikroskopie, doboru i właściwego trzymania narzędzi mikrochirurgicznych, doboru nici chirurgicznych oraz rozpoczniesz proste procedury. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby zakres tematyki został przećwiczony i utrwalony, co pozwala na wyniesienie ze szkolenia konkretnych umiejętności.
Jak szyć rogówkę, jak przeprowadzić operację skórzaka i martwaka rogówki oraz uszypułowanym przeszczepie spojówkowo-rogówkowym pod mikroskopem, to drugi dzień warsztatów. Dodatkowa wiedza to dobór mikroskopów, narzędzi do mikrochirurgii oraz dobór nici chirurgicznych. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby zakres tematyki został przećwiczony i utrwalony, co pozwala na wyniesienie ze szkolenia konkretnych umiejętności.
Jak wygląda nasz kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 6 osób
- szkolenie ma wyłącznie charakter warsztatowy – każdy uczestnik na materiale biologicznym/nieutrwalonym tj. na wypreparowanych gałkach ocznych, przy pomocy mikroskopów i zestawów narzędzi mikrochirurgicznych, samodzielnie pod okiem prowadzącego, ćwiczy naukę pracy pod mikroskopem.
- stanowiska do badań wyposażone są w mikroskopy, ktore dostarcza firma Seliga Microscopes Sp. z o.o., zestawy narzędzi mikrochirurgicznych, zestaw nici oraz jednorazowy fartuch, rękawiczki.
- warsztaty prowadzi doświadczony lekarz praktyk
Zgłoszenie na kurs:
– TYLKO w formie pisemnej wypełniając dostępny na naszej www formularz;
– wypełnij formularz, zapoznaj się i zaakceptuj nasz regulamin i wyślij;
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdzenie z prośbą o dokonanie opłaty rejestracyjnej – formularz + wpłata opłaty rejestracyjnej gwarantuje miejsce na szkoleniu;
– po wpłacie opłaty rejestracyjnej otrzymasz fakturę (osoby fizyczne – wpisują swoje dane – w miejscu NIP np. 4 zera, firmy wpisują pełne dane z NIP), na każdą następną wpłatę również;
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu;
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie;
– po kursie dodatkowe informacje.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.