„Nefrologia i urologia psów i kotów dla początkujących” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Magdaleny Kraińskiej-Łosek

  • Data szkolenia: 09-11-2019 - 10-11-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Michałowice k. Krakowa

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.

 

Cel szkolenia:

Dostarczenie zwięzłych, konkretnych i przede wszystkim praktycznych informacji dotyczących budowy i funkcji układu moczowego wraz z  podejściem lekarza praktyka do badań stosowanych w nefrologii. Kompletnej wiedzy o badaniu moczu, zaburzeniach mikcji i infekcjach układu wydalniczego, metodach obrazowania układu moczowego, chorobach nerek oraz nieoceniona wiedza z studium przypadków klinicznych – protokoły leczenia chorób nerek i przewlekłej choroby nerek, po wskazania do leczenie nerkozastępczego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, specjalizującego się w nefrologii i urologii.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

To szkolenie „pigułka” idealne dla każdego lekarza praktykującego dostarczające niezbędnej wiedzy z zakresu nefrologii i urologii małych zwierząt. Od wiedzy podstawowej związanej z budową i funkcjonowaniem układu moczowego przez rodzaje badań stosowane w nefrologii i urologii, rodzaje chorób i ich identyfikacja, aż po wskazania do leczenia nerkozastępczego. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu będą solidna podstawą do dalszego zgłębiania wiedzy z tego zakresu oraz z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 14 osób,
  • zajęcia teoretyczne wzbogacone zdjęciami i przypadkami własnymi – teoria jako solidna podstawa do dalszej nauki nefrologii i urologii,
  • sesja praktyczna – studnium przypadków klinicznych.

 

TERMIN: 

 

31.05 – 01.06.2019r. – SZARY RESIDENCE Michałowice k. Krakowa – REKRUTACJA OTWARTA 

 

Program:

 

Piątek:

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-21.00 Kolacja

 

Sobota:

08.00-09.00 Śniadanie

09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWY:

1. Budowa i funkcje układu moczowego- podstawy nefrologii jako niezbędna umiejętność diagnostyki – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

2. Badanie podmiotowe i przedmiotowe w nefrologii i urologii psów i kotów- podejście lekarza praktyka – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWY:

3. Wszystko o badaniu moczu, zaburzeniach mikcji, infekcji dróg wyprowadzających – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

4. Choroby nerek i dróg wyprowadzających- dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

19.00-21.00 Kolacja

 

 

Niedziela:

08.00-09.00 Śniadanie

09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWY:

1. Badania dodatkowe w urologii- metody obrazowania układu moczowego – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

2. Ostra niewydolność nerek a przewlekła choroba nerek- trudności terapeutyczne. Studium przypadków klinicznych- protokoły leczenia – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

3. Kiedy kierować pacjenta na hemodializę?- wskazania do leczenia nerkozastępczego. Opis przypadków klinicznych – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad. 

 

Prowadzący:

Lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Przyrodniczego w Lublinie.

Odbyła półroczny staż w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt, w trakcie którego asystowała m. in. przy zabiegach dializy otrzewnowej i hemodializy jak również rozwijała swoje umiejętności z zakresu chirurgii.

Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w jednej z całodobowych klinik lubelskich, gdzie zajmowała się chirurgią, medycyną regeneracyjną oraz interną.

Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie zdobywa najnowszą wiedzę dotyczącą pacjentów nefrologicznych.

Jej największym zainteresowaniem jest chirurgia, nefrologia i urologia. Specjalizuje się w leczeniu pacjentów z chorobami nerek oraz dróg moczowych. Konsultuje pacjentów nefrologicznych oraz urologicznych z całej Polski. Zajmuje się również publikowaniem wiedzy weterynaryjnej z dziedziny nefrologii oraz dializoterapii do pism weterynaryjnych.

Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach edukacyjnych krajowych w roli uczącego jak również chętnie zdobywa wiedzę od innych specjalistów w kraju.

Jest członkiem European Society of Veterinary Nephrology and Urology (ESVNU).

 

Dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys – w 2004 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, cztery lata później obroniła doktorat z urologii weterynaryjnej. W 2010 roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu Chorób psów i kotów, uzyskując tym samym tytuł specjalisty w tej dziedzinie.

Jest doświadczoną internistką, ale jej zawodową pasją jest urologia i nefrologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoja wiedzę w tej dziedzinie uczestnicząc w licznych warsztatach i konferencjach oraz współpracując z lekarzami medycyny specjalizującymi się w urologii ludzkiej. Może poszczycić się licznymi publikacjami oraz referatami z tej dziedziny wygłaszanymi na kongresach i konferencjach naukowych. W 2010 roku dołączyła do grona Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Jest również znakomitym obrazowcem, specjalizuje się w szczególności w badaniu ultrasonograficznym, którą to wiedzę zdobywała między innymi uczestnicząc w kursach prowadzonych przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii a następnie zdobywając tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej.

 

 

 

Nasi klienci