„Nefrologia i urologia psów oraz kotów w praktyce” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Magdaleny Kraińskiej-Łosek
- Data szkolenia: 07-12-2019 - 08-12-2019
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Miejsce szkolenia: Łódź
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/
Szkolenie skierowane jest do:
Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt i opanowaniem konkretnych umiejętności praktycznych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.
Uczestnicy szkolenia:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel szkolenia:
Praktyczna nauka badania moczu od pobrania do wykonania (techniki pobrania moczu, laboratoryjne badanie moczu, urohydropropulsje, pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego). Praktyczna nauka wykonywania mierzenia ciśnienia (dobór odpowiednich mankietów, praktyczny pomiar ciśnienia, najczęstsze błędy pomiarowe, metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna). Zakres tematyczny szkolenia został tak opracowany, aby zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności zostały opanowane oraz wykorzystane w codziennej pracy po ukończonym szkoleniu. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów, specjalizujących się w nefrologii i urologii oraz jest uzupełnieniem wiedzy z części pierwszej.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Szkolenie to NOWOŚĆ na naszym rynku edykacyjnym. Po naszym szkolenie badanie moczu spokojnie wykonasz samodzielnie, pobierzesz materiał do badania z gruczołu krokowego i wykonasz urohydropropulsje. Dowiesz sie wszystkiego o badaniu ciśnienia – od doboru mankietów, metody mierzenia – czyli aspektów techniczych, po samo wykonanie mierzenia ciśnienia i błędy pomiarowe. Pracując w zespołach medycznych, będziesz musiał na podstawie otrzymanych przypadków zaproponować dalszą diagnostykę oraz propozycję leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.
Jak wygląda nasze szkolenie:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
- zajęcia teoretyczne w formie wykładów, jako solidne podstawy przed częścia praktyczną
- zajecia praktyczne – grupa 12 osobowa zostaje podzielona na 3-osobowe zespoły medyczne.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
Program:
Piątek
19.00-22.00 Kolacja
Sobota
09.00-13.00 BLOK WYKŁADÓW
1. Badanie moczu od A do Z – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
2. Wszystko o pomiarze ciśnienia krwi- lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek
13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00-18.00 BLOK WARSZTATÓW
Część I- Badanie moczu od pobrania do wykonania:
– techniki pobrania moczu
– laboratoryjne badanie moczu
– urohydropropulsje
– pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego
Część II- Technika pomiaru ciśnienia u psa i kota:
– dobór odpowiednich mankietów
– praktyczny pomiar ciśnienia
– najczęstsze błędy pomiarowe
– metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna
19.00-21.00 Kolacja
Niedziela
08.00-09.00 Śniadanie
09-13.00 BLOK WARSZTATÓW
Samodzielna praca w zespołach medycznych 3-osobowych:
– każda grupa otrzyma przypadki kliniczne urologiczne i nefrologiczna z opisanymi objawami oraz badaniami dodatkowymi.
– zadaniem każdej grup będzie zaproponowanie dalszej diagnostyki oraz propozycji leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania.
13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad, wyjazd.
Oferta cenowa:
1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.500zł brutto/os.
- zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.800zł brutto/2os.
- zakwaterowanie w pok. 2-os.dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.100zł brutto/os.
- całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.
- zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.
Lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Przyrodniczego w Lublinie.
Odbyła półroczny staż w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt, w trakcie którego asystowała m. in. przy zabiegach dializy otrzewnowej i hemodializy jak również rozwijała swoje umiejętności z zakresu chirurgii.
Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w jednej z całodobowych klinik lubelskich, gdzie zajmowała się chirurgią, medycyną regeneracyjną oraz interną.
Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie zdobywa najnowszą wiedzę dotyczącą pacjentów nefrologicznych.
Jej największym zainteresowaniem jest chirurgia, nefrologia i urologia. Specjalizuje się w leczeniu pacjentów z chorobami nerek oraz dróg moczowych. Konsultuje pacjentów nefrologicznych oraz urologicznych z całej Polski. Zajmuje się również publikowaniem wiedzy weterynaryjnej z dziedziny nefrologii oraz dializoterapii do pism weterynaryjnych.
Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach edukacyjnych krajowych w roli uczącego jak również chętnie zdobywa wiedzę od innych specjalistów w kraju, w naszym zespole od 2017 roku.
Jest członkiem European Society of Veterinary Nephrology and Urology (ESVNU).
Dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys – w 2004 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, cztery lata później obroniła doktorat z urologii weterynaryjnej. W 2010 roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu Chorób psów i kotów, uzyskując tym samym tytuł specjalisty w tej dziedzinie.
Jest doświadczoną internistką, ale jej zawodową pasją jest urologia i nefrologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoja wiedzę w tej dziedzinie uczestnicząc w licznych warsztatach i konferencjach oraz współpracując z lekarzami medycyny specjalizującymi się w urologii ludzkiej. Może poszczycić się licznymi publikacjami oraz referatami z tej dziedziny wygłaszanymi na kongresach i konferencjach naukowych. W 2010 roku dołączyła do grona Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Jest również znakomitym obrazowcem, specjalizuje się w szczególności w badaniu ultrasonograficznym, którą to wiedzę zdobywała między innymi uczestnicząc w kursach prowadzonych przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii a następnie zdobywając tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej. W zespole MasterVet od 2018 roku.