Nefrologia i urologia psów oraz kotów w praktyce pod kierownictwem naukowym lek. wet. Magdaleny Kraińskiej oraz dr n. wet Sylwii Lew-Kojrys

  • Data szkolenia: 12-12-2020 - 13-12-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt i opanowaniem konkretnych umiejętności praktycznych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Praktyczna nauka badania moczu od pobrania do wykonania (techniki pobrania moczu, laboratoryjne badanie moczu, urohydropropulsje, pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego). Praktyczna nauka wykonywania mierzenia ciśnienia (dobór odpowiednich mankietów, praktyczny pomiar ciśnienia, najczęstsze błędy pomiarowe, metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna). Zakres tematyczny szkolenia został tak opracowany, aby zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności zostały opanowane oraz wykorzystane w codziennej pracy po ukończonym szkoleniu. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów, specjalizujących się w nefrologii i urologii oraz jest uzupełnieniem wiedzy z części pierwszej.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Szkolenie to NOWOŚĆ na naszym rynku edykacyjnym.  Po naszym szkolenie badanie moczu spokojnie wykonasz samodzielnie, pobierzesz materiał do badania z gruczołu krokowego i wykonasz urohydropropulsje. Dowiesz sie wszystkiego o badaniu ciśnienia – od doboru mankietów, metody mierzenia – czyli aspektów techniczych, po samo wykonanie mierzenia ciśnienia i błędy pomiarowe. Pracując w zespołach medycznych, będziesz musiał na podstawie otrzymanych przypadków zaproponować dalszą diagnostykę oraz propozycję leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
  • zajęcia teoretyczne w formie wykładów, jako solidne podstawy przed częścia praktyczną
  • zajecia praktyczne – grupa 12 osobowa zostaje podzielona na 3-osobowe zespoły medyczne, które w pierwszy dzień uczą się mierzyć ciśnienie różnymi metodami i badać mocz różnymi metodami, a w drugi dzień rozwiązują zagdaki medyczne.

 

Częstotliwość odbywania się:

– raz do roku

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

Prowadzący:

Lek. wet. Magdalena Kraińska 

Dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

 

Nasi klienci