Neurologia małych zwierząt od podstaw – od objawu do rozpoznania” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Małgorzaty Mikuły
- Data szkolenia: 11-06-2022 - 12-06-2022
- Organizator szkolenia: Mastervet
- Kategorie szkolenia: Neurologia
- Miejsce szkolenia: Gdańsk
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,118.html
Kurs skierowany jest do:
Wszystkich lekarzy weterynarii i studentów ostatniego roku studiów medycyny weterynaryjnej chcących rozpocząć swoją przygodę z neurologią, ale także lekarzy klinicystów z wieloletnią praktyką, którzy nie czują się na tym polu pewnie i chcieliby usystematyzować/uzupełnić swoją wiedzę.
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel kursu:
Podczas szkolenia w rzeczowy, zwięzły i bardzo przystępny sposób przedstawimy podstawy neurologii – zaczynając od jej fundamentów czyli anatomii i fizjologii układu nerwowego. Poznanie i zrozumienie działania układu nerwowego będzie kluczowe w dalszej nauce neurologii. Zaprezentujemy jak odpowiednio przeprowadzić wywiad kliniczny, tak aby nie umknęło naszej uwadze to co jest naprawdę istotne i przedstawimy jak powinno wyglądać badanie neurologiczne. Podczas szkolenia rozprawimy się z pacjentem neurologicznym – zaczynając od wywiadu, przez badanie neurologiczne, poprzez dobór właściwych badań dodatkowych, postawienia diagnozy i skuteczne leczenie. To wspaniała okazja aby się spotkać oraz skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszego Trenera.
Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:
Jak właściwie przeprowadzić badanie neurologiczne i postawić diagnozę neuroanatomiczną. Jakie zlecić badania, aby potwierdzić swoje rozpoznanie i rozpocząć właściwe leczenie. To niezbędne szkolenie dla każdego lekarza pierwszego kontaktu, które z pewnością zaowocuje pewnymi diagnozami i skutecznym leczeniem Twoich pacjentów, a Tobie da poczucie pewności i komfortu codziennej pracy. Dla lekarzy którzy będą chcieli zająć się w szerszym zakresie neurologią, to solidne podstawy.
Jak wygląda nasze kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
- zajęcia teoretyczne – ciekawe wykłady – cała grupa
- zajęcia praktyczne – po badaniu pokazowym, grupa 12-osobowa w podziale na podgrupy wykonuje badanie pacjentów pod okiem naszego Trenera. Przypadki kliniczne – wirtualni pacjeni neurologiczni – objawy, diagnoza i leczenie – propozycje uczestników szkolenia.
Zgłoszenie na kurs:
– tylko w formie pisemnej
– wypłenij formularz, zapoznaj się z regulaminem i wyślij
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdznie z prośbą o wpłatę zaliczki
– po wpłacie zaliczki fakturę (osoby fizyczne – wpisują swoje dane – w miejscu NIP np. 4 zera, firmy wpisują pełne dane z NIP)
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie
– po kursie dodatkowe informacje
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00382/2018 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.