Neurologia psów i kotów – od objawu do rozpoznania

  • Data szkolenia: 03-10-2020 - 04-10-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii i studentów ostatniego roku studiów medycyny weterynaryjnej chcących rozpocząć swoją przygodę z neurologią, ale także lekarzy klinicystów z wieloletnią praktyką, którzy nie czują się na tym polu pewnie i chcieliby usystematyzować swoją wiedzę.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Podczas szkolenia w rzeczowy, zwięzły i bardzo przystępny sposób przedstawimy podstawy neurologii – zaczynając od jej fundamentów czyli anatomii i fizjologii układu nerwowego. Poznanie i zrozumienie działania układu nerwowego będzie kluczowe w dalszej nauce neurologii. Zaprezentujemy jak odpowiednio przeprowadzić wywiad kliniczny, tak aby nie umknęło naszej uwadze to co jest naprawdę istotne i przedstawimy jak powinno wyglądać badanie neurologiczne. Podczas szkolenia rozprawimy się z pacjentem neurologicznym – zaczynając od wywiadu, przez badanie neurologiczne, poprzez dobór właściwych badań dodatkowych, postawienia diagnozy i skuteczne leczenie. To wspaniała okazja aby się spotkać oraz skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszego Trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po tym szkoleniu:

Jak właściwie przeprowadzić badanie neurologiczne i postawić diagnozę neuroanatomiczną. Jakie zlecić badania, aby potwierdzić swoje rozpoznanie i rozpocząć właściwe leczenie. To niezbędne szkolenie dla każdego lekarza pierwszego kontaktu, które z pewnością zaowocuje pewnymi diagnozami i skutecznym leczeniem Twoich pacjentów, a Tobie da poczucie pewności i komfortu codziennej pracy. Dla lekarzy którzy będą chcieli zająć się w szerszym zakresie neurologią, to solidne podstawy.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa w podziale na podgrupy wykonuje badanie pacjentów.

 

Częstotliwość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

TERMIN:

03 – 04.10.2020r. – Łódź – REKRUTACJA OTWARTA

 

Prowadzący:

Lek. wet. Małgorzata Mikuła

 

Nasi klienci