Okulistyka małych zwierząt dla lekarzy pierwszego kontaktu i nie tylko pod kierownictwem naukowym: lek wet. Jacka Garncarza ESE ECVO

 • Data szkolenia: 10-10-2020 - 11-10-2020
 • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych wykonywaniem badań okulistycznych lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku, którzy rozpoczynają naukę od podstaw, jak i wykonujących samodzielnie badania okulistyczne, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i praktycznych.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Nauka techniki badania okulistycznego małych zwierząt krok po kroku (biomikroskopia, fluoroesceina i inne barwniki diagnostyczne, oftalmoskopia pośrednia i bezpośrednia, test łzowy Schirmera, tonometria). Zapoznanie z szeroką gamą sprzętu okulistycznego. Nauka sporządzania właściwego opisów badania.
Drugi dzień szkolenia koncentruje się na nauce rozpoznawania podstawowych, najczęściej występujących schorzeń narządu wzroku małych zwierząt wraz z propozycją leczenia. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak wykonać diagnostykę okulistyczną obejmującą: rozpoznawanie uszkodzeń rogówki; ocena drożności systemu łzowego; rozpoznawania nieprawidłowości w obrębie przedniego odcinka gałki ocznej tj. powiek, spojówki, rogówki, przedniej komory oka, tęczówki oraz przedniej części ciała szklistego, a dzięki dodatkowemu zastosowaniu specjalnej soczewki także tylnej części oka tj. ciała szklistego i siatkówki; ocenę stanu siatkówki, błony naczyniowej oraz tarczy nerwu wzrokowego; ocenę ciśnienia wewnątrzgałkowego; wizualizacji i oceny kąta tęczówkowo – rogówkowego przez który odpływa ciecz wodnista z przedniej komory oka dzięki użyciu specjalnej soczewki. Zapoznasz się z gamą sprzętu okulistycznego jest do tego celu niezbędny. Jak wykonać opis badania, co powinien zawierać. Jak rozpoznać najczęściej występujące schorzenia narządu wzroku oraz jakie zastosować leczenie. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań okulistycznych zarówno w gabinecie o profilu okulistycznym, jak i gabinecie ogólnej diagnostyki małych zwierząt.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
 • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
 • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 4 grupy 3 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta. Nauka jest przeprowadzana głównie na pacjentach zdrowych losowo dobranych, tak aby jak najbardziej przybliżyć codzienną pracę.
 • stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt okulistyczny, jaki wskazane byłoby aby znajdował się w gabinecie ukierunkowanym na diagnostykę  okulistyczną.
 • podczas zajęć praktycznych, pacjenci nie są poddawani premedykacji.

 

Częstotliwość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program

Piątek:

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-22.00 Kolacja

Sobota:

08.00-09.30 Śniadanie

09.30-13.00 Wykład: Badanie narządu wzroku małych zwierząt krok po kroku.

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-15.00 Badanie pokazowe oraz zapoznanie ze sprzętem do badań okulistycznych

15.00-19.00 Zajęcia praktyczne – samodzielne badanie pacjentów z podziałem na podgrupy

19.00-22.00 Kolacja

Niedziela:

08.00-09.30 Śniadanie

09.30-13.00 Wykład: Diagnostyka i leczenie podstawowych schorzeń narządu wzroku małych zwierząt.

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-18.00 Zajęcia praktyczne – samodzielne badania pacjentów z podziałem na podgrupy (stawianie diagnozy i propozycja leczenia)

18.00-18.15 Zakończenie szkolenia  – podsumowanie i rozdanie zaświadczeń

 

Oferta cenowa

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.600zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.900zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.200zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia

 

Nasi klienci