Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Okulistyka małych zwierząt dla lekarzy pierwszego kontaktu i nie tylko” pod kierownictwem naukowym: lek wet. Jacka Garncarza ESE ECVO

 • Data szkolenia: 05-10-2019 - 06-10-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Pruszcz Gdański

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych wykonywaniem badań okulistycznych lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku, którzy rozpoczynają naukę od podstaw, jak i wykonujących samodzielnie badania okulistyczne, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i praktycznych.

 

Cel szkolenia:

Nauka techniki badania okulistycznego małych zwierząt krok po kroku (biomikroskopia, fluoroesceina i inne barwniki diagnostyczne, oftalmoskopia pośrednia i bezpośrednia, test łzowy Schirmera, tonometria). Zapoznanie z szeroką gamą sprzętu okulistycznego. Nauka sporządzania właściwego opisów badania.
Drugi dzień szkolenia koncentruje się na nauce rozpoznawania podstawowych, najczęściej występujących schorzeń narządu wzroku małych zwierząt wraz z propozycją leczenia. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak wykonać diagnostykę okulistyczną obejmującą: rozpoznawanie uszkodzeń rogówki; ocena drożności systemu łzowego; rozpoznawania nieprawidłowości w obrębie przedniego odcinka gałki ocznej tj. powiek, spojówki, rogówki, przedniej komory oka, tęczówki oraz przedniej części ciała szklistego, a dzięki dodatkowemu zastosowaniu specjalnej soczewki także tylnej części oka tj. ciała szklistego i siatkówki; ocenę stanu siatkówki, błony naczyniowej oraz tarczy nerwu wzrokowego; ocenę ciśnienia wewnątrzgałkowego; wizualizacji i oceny kąta tęczówkowo – rogówkowego przez który odpływa ciecz wodnista z przedniej komory oka dzięki użyciu specjalnej soczewki. Zapoznasz się z gamą sprzętu okulistycznego jest do tego celu niezbędny. Jak wykonać opis badania, co powinien zawierać. Jak rozpoznać najczęściej występujące schorzenia narządu wzroku oraz jakie zastosować leczenie. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań okulistycznych zarówno w gabinecie o profilu okulistycznym, jak i gabinecie ogólnej diagnostyki małych zwierząt.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
 • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
 • zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 4 grupy 3 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta. Nauka jest przeprowadzana głównie na pacjentach zdrowych losowo dobranych, tak aby jak najbardziej przybliżyć codzienną pracę.
 • stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt okulistyczny, jaki wskazane byłoby aby znajdował się w gabinecie ukierunkowanym na diagnostykę  okulistyczną.
 • podczas zajęć praktycznych, pacjenci nie są poddawani premedykacji.

 

TERMIN:

05-06.10.2019r. – Pruszcz Gdański – REKRUTACJA OTWARTA 

 

Program:

PIĄTEK:

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja

 

SOBOTA:

Śniadanie
1,15 min      wykłady ·         badanie narządu wzroku u małych zwierząt  – krok po kroku
15 min Przerwa
2 godz.     wykłady ·         badanie narządu wzroku u małych zwierząt  – krok po kroku – ciąg dalszy
1 godz. Przerwa obiadowa
1 godz. zajęcia praktyczne ·         badania pokazowe oraz zapoznanie ze sprzętem okulistycznym
3 godz. zajęcia praktyczne ·         ćwiczenia na pacjentach z podziałem na 4 grupy – nauka badania okulistycznego krok po kroku wraz z doborem i nauką używania sprzętu okulistycznego.

 

Kolacja 

 


 

NIEDZIELA:
Śniadanie
1,15 min wykłady ·         diagnostyka i leczenie podstawowych schorzeń narządu wzroku u małych zwierząt
15 min Przerwa
2 godz. wykłady ·         diagnostyka i leczenie podstawowych schorzeń narządu wzroku u małych zwierząt – ciąg dalszy
1 godz. Przerwa obiadowa
45 min. zajęcia praktyczne ·    ćwiczenia na pacjentach z podziałem na 4 grupy – samodzielne wykonywanie badań okulistycznych od A do Z z planem leczenia.

 

Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.800zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.100zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Jacek Garncarz jest właścicielem pierwszej w Polsce prywatnej Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej, która powstała w 1998r. Dyplom lekarza weterynarii otrzymał w 1991 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, gdzie zaraz po studiach pracował do 1998r, jako asystent w Katedrze Chirurgii Małych Zwierząt. Od wielu lat członek ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) i ISVO (International Society of Veterinary Ophthalmology). W 2014r uzyskał tytuł ESE ECVO (Eye Scheme Examiner European College of Veterinary Ophthalmologists) i został wpisany na listę panelistów Europejskiego Colleg`u Okulistów Weterynaryjnych.

 

Autor licznych publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej, szkoleń, wykładów oraz warsztatów dla lekarzy weterynarii w dziedzinie okulistyki weterynaryjnej. W zespole wykładowców MasterVet od jesieni 2014r.

 

Lek. wet. Marta Misiak – ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Już na początku edukacji zafascynowała ją okulistyka weterynaryjna. Pomimo upływu czasu ta fascynacja nie minęła; lek. wet. Martę Misiak nadal zachwyca złożoność budowy oraz funkcjonowania oczu psów i kotów. Po otrzymaniu dyplomu pani doktor odbyła kilkutygodniowe szkolenie w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Jacka Garncarza, do której wraca regularnie, wciąż poszerzając swoją wiedzę. Nieustająco dokształca się w diagnostyce i chirurgii oka. Ponieważ uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, regularnie uczestniczy w konferencjach oraz kursach poświęconych tej tematyce. Systematycznie stara się również rozwijać swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej weterynarii ogólnej. Na co dzień pracuje we Wrocławiu. Od 2016 roku w Centrum Weterynaryjnym Ekovet zajmuje się kriochirurgią, którą stosuje nie tylko u pacjentów okulistycznym.

 

Do zespołu MasterVet lek. wet. Marta Misiak dołączyła jesienią 2018 roku jako prowadząca zajęcia praktyczne podczas szkoleń z okulistyki małych zwierząt. Prywatnie jest właścicielką dwóch uroczych kotów – Galahada oraz Manei.

 

Lek. wet. Karolina Pilewska – ukończyła studia na Wydziale Weterynarii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Już w trakcie studiów pasję do okulistyki psów i kotów zaszczepił w niej lek. wet. Jacek Garncarz. Od tego momentu lek. wet. Karolina Pilewska doskonali swoje umiejętności w zakresie diagnostyki i chirurgii okulistycznej. Przed lek. wet. Pilewską kolejny projekt życia – własna praktyka lekarska, gdzie pani doktor będzie mogła konsultować przypadki okulistyczne. Z MasterVet związana jest od 2016 roku jako prowadząca zajęcia praktyczne na szkoleniach z okulistyki małych zwierząt.

 

Kontakt: karolina@gonczyk.pl

 

Nasi klienci