Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Okulistyka psów i kotów „krok po kroku” – etap 2 Chirurgia okulistyczna

Data: 12-13.10.2024, Warszawa
Miejsce: Courtyard by Marriot Warsaw Airport
Koszt:  3200 zł
* możliwość płatności w ratach

Program

Sobota – część teoretyczna:

✓ Choroby rogówki u kota – diagnostyka różnicowa i leczenie.
✓ Jaskra u kota – okiem praktyka od rozpoznania do leczenia.
✓ Zapalenie błony naczyniowej w przebiegu chorób systemowych u kota – diagnostyka różnicowa i leczenie.
✓ Entropium u kota – diagnostyka i omówienie technik operacyjnych.
✓ Wady ustawienia powiek u psa – omówienie wybranych technik operacyjnych.
✓ Wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki – omówienie techniki repozycji gruczołu.
✓ Ostry dyżur okulistyczny – wypadnięcie gałki ocznej, postępowanie krok po kroku.
✓ Samoistne przewlekłe uszkodzenia nabłonka rogówki – diagnostyka i leczenie farmakologiczne oraz chirurgiczne.

Niedziela – część praktyczna-chirurgiczna:

✓ Chirurgia okulistyczna (samodzielne wykonywanie zabiegów operacyjnych na kadawerach):
– debridement rogówki,
– plastyka entropium,
– enukleacja przezspojowkowa.

✓ Chirurgia okulistyczna (samodzielne wykonywanie zabiegów operacyjnych na kadawerach):
– kantoplastyka powiek,
– repozycja gruczołu trzeciej powieki „techniką kieszonki”,
– keratotomia kratkowa,
– opatrunek z trzeciej powieki,
– tarsoraphia – tymczasowe zespolenie powiek.

O PROWADZĄCEJ

lek. wet. Oliwia Lis

 

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie,

specjalista chorób psów i kotów.

 

Odbyła liczne szkolenia pod okiem uznanych specjalistów z tej dziedziny, m.in na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, Uniwersytecie w Barcelonie oraz Animal Health Trust w Newmarket.

 

Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych (ASVO).

Wykładowca na specjalizacji „choroby zwierząt nieudomowionych”.

Autorka licznych publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej.

✓ Warsztaty przewidziane są dla lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii V i VI roku.

✓ Intensywne warsztaty dla uczestników znających podstawy z zakresu okulistyki psów oraz kotów oraz samodzielnie wykonujących badanie okulistyczne, natomiast nie jest wymagane uczestnictwo w I etapie szkolenia.

✓ Ilość uczestników: max. 12 osób.

✓ Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu w części teoretycznej oraz praktycznej, podczas szkolenia nielimitowany dostęp do napojów zimnych i ciepłych, poczęstunek podczas przerw kawowych, lunch w sobotę oraz w niedzielę, materiały szkoleniowe w formie papierowej.

✓ Każdy uczestnik samodzielnie wykona ww. zabiegi operacyjne na kocich i psich kadawerach (jednoosobowe stanowiska pracy).

✓ Zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów w przypadku nie zebrania się minimum 10 uczestników.

✓ Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz punkty edukacyjne.

✓ DODATKOWO: do zdobycia podczas warsztatów indywidualny staż u dr Oliwii Lis!

Nasi klienci