Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Onkologia małych zwierząt od podstaw” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Aleksandry Marcinowskiej

 • Data szkolenia: 09-11-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Warszawa

Szkolenie skierowane jest do:

 

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku zainteresowanych tematyką onkologii małych zwierząt. Przeznaczone jest dla osób, które zajmują się lub będą zajmowały diagnostyką małych zwierząt; wiedza z tego zakresu może okazać się bardzo pomocna w wielu przypadkach, a onkologia kwestią bliskiej przyszłości otwierającą nowe możliwości każdemu z Państwa.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Nauka od podstaw patogenezy nowotworów, diagnostyka nowotworów, rozpoznawania i klasyfikowania oraz dalszego postępowania – wszystko od strony praktycznej z omówieniem podstawowych/najczęściej spotykanych guzów – cytologia, schematy leczenia. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, wynikającego z pracy zagranicą oraz faktu, że oprócz medycyny weterynaryjnej Pani Doktor ukończyła studnia magisterskie z zakresu onkologii ludzkiej.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak powstają nowotwory i jak je klasyfikować, postępowania z pacjentem onkologicznym – znaczenie badania klinicznego oraz diagnostyka nowotworów, jakie stosować metody leczenie nowotworów – podstawowe i najczęściej spotykane guzy. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na zachowanie czujności w rozpoznawaniu nowotworów oraz w nieoceniony sposób wzbogacą wiedzę niezbędną, a wręcz pożądaną w każdym gabinecie weterynaryjnym.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 16 osób
 • zajęcia teoretyczne – ciekawe wykłady, wzbogacone zdjęciami i przypadkami własnymi – teoria jako solidna podstawa do dalszej nauki onkologii
 • szkolenie to niezbędna wiedza i wstęp do dalszej nauki onkologii.

 

Częstotliwość:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie ukończenia kursu z punktami edukacyjnymi

 

Program:

Piątek

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

 

 

Sobota

09.00-13.00 Blok wykładów:

1. Wprowadzenie do biologii i patogenezy nowotworu:

 • Przykłady zmian genetycznych/chromosomalnych odpowiedzialnych za powstanie nowotworów.
 • Przykłady czynników fizycznych, hormonalnych oraz chemicznych odpowiedzialnych za nowotworzenie.
 • Przykłady wirusów odpowiedzialnych za nowotworzenie.
 • Predyspozycje rasowe, rodzinne do występowania nowotworów.
 • Patogeneza oraz drogi przerzutów nowotworowych.

 

2. Badanie kliniczne oraz diagnostyka nowotworów:

 • Wywiad oraz badanie kliniczne pacjenta onkologicznego.
 • Sposób pobierania i przesyłania materialu do badań (cytologia, histopatologia, cytometria przepływowa, PARR).
 • Diagnostyka obrazowa (Rtg, USG, CT, MRI, PET, etc).
 • Klasyfikacja nowotworów TNM.
 • Zespoly paranowotworowe (hematologiczne, GI, metaboliczne, skórne, neurologiczne, rożne).

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

 

14.00-18.00 Blok wykładów:
3. Leczenie nowotworów:

 •  Czy i kiedy leczyć?
 •  Leczenie chirurgiczne (typy zabiegów w zależności od typu nowotworu)
 •  Radioterapia (kiedy, jak, gdzie)
 •  Leczenie medyczne-chemioterapia:

a) Grupy leków cytostatycznych oraz mechanizm ich działania;
b) Zastosowanie chemioterapii, przeciwskazania do chemioterapii, skutki uboczne podczas leczenia oraz sposób zapobiegania efektom niepożądanym;
c) Toksyczność oraz bezpieczeństwo lekarza weterynarii oraz właściciela podczas leczenia chemioterapią.

 

4. Zastosowanie leczenia immunologicznego oraz innych metod leczniczych (elektrochemioterapia, hypertermia, terapia genetyczna, terapia fotodynamiczna) w leczeniu nowotworów.

 

18.00-18.15 Zakończenie szkolenia  rozdanie zaświadczeń.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacja, śniadanie, obiad), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych  koszt szkolenia 2.100zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacja, śniadanie, obiad), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania  koszt szkolenia 1.000zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej  koszt 200zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacja, śniadanie, obiad), dostęp do przerw kawowych.

RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Aleksandra Marcinowska jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po studiach wyjechała do Niemiec do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, a następnie na Uniwersytet w Hanowerze. Stamtąd udała się do Wielkiej Brytanii, gdzie odbyła staż specjalizacyjny z zakresu onkologii oraz chirurgii onkologicznej małych zwierząt w prywatnej lecznicy specjalistycznej VRCC, Essex. Po roku odbytego stażu w Wielkiej Brytanii została na kolejne sześć miesięcy jako klinicysta junior. Następnych kilka lat spędziła, pracując jako lekarz weterynarii małych zwierząt, głównie w okolicach Londynu.

 

W 2011 roku rozpoczęła studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham, które ukończyła w 2014 roku z oceną bardzo dobrą. W 2012 roku została przyjęta na stanowisko juniora onkologa na Uniwersytecie w Cambridge, a rok później dostała się na studia specjalizacyjne z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge, które ukończyła w marcu 2016 roku. Obecnie szykuje się do egzaminu końcowego Europejskiego Specjalisty z zakresu Onkologii Weterynaryjnej (Dipl ECCVIM-CA). Z MasterVet związana jest od 2017 roku jako prowadząca autorskie szkolenie z onkologii.

 

 

Nasi klienci