„Pacjent ortopedyczny i proste zabiegi w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Rafała Korty

  • Data szkolenia: 25-03-2022 - 27-03-2022
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Michałowice k. Krakowa

Kurs skierowany jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką ortopedii małych zwierząt – od planu badania pacjenta ortopedycznego, przez diagnostykę obrazową po proste zabiegi chirurgiczne. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również posiadających już wiedzę i umiejętności z tego obszaru medycyny, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

 

Uczestnicy kursu:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

Cel kursu:

Nauka badania pacjenta z problememi ortopedycznymi, dobór diagnostyki obrazowej i badań dodatkowych, diagnostyka dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, analiza przypadków klinicznych wraz z leczeniem, osteosynteza. Praktyczna nauka najczęstszych złamań – złamania proste, złamania trzonu kości piszczelowej, złamanie trzonu kości udowej. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, z wieloletnim doświadczeniem i opanować proponowany przez nas zakres materiału.
Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:

Jak prawidłowo, krok po kroku, postępować z pacjentem ortopedycznym, jakie zlecić badania obrazowe i dodatkowe, poznasz najczęściej występujące choroby, schorzenia ortopedyczne podczas analizy przypadków klinicznych wraz z ich leczeniem, poznasz rodzaje stabilizacji wraz z praktyczną nauką, zapoznasz się z całą gamą niezbędnego sprzętu i narzędzi. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielną pracę z pacjentem ortopedycznym i wykonywanie prostych zabiegów.

Jak wygląda nasz kurs:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa,
  • zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa podzielona zostaje na 6 zespołów 2-osobowych. Każdy zespół na kadawerach (to powszechny na całym świecie sposób nauki gwarantujący lepsze warunki zabiegowe) ćwiczy poszczególne zabiegi – wskazane aby każdy uczestnik dwa razy przećwiczył daną procedurę, w celu utrwalenia zdobytych umiejętności, a następnie już w swoim gabinecie ćwiczył w celu nabrania pewności.
  • stanowiska warsztatowe wyposażone są w gamę sprzętu adekwatną do zakresu szkolenia.

Zgłoszenie na kurs:

– tylko w formie pisemnej

– wypłenij formularz, zapoznaj się z regulaminem i wyślij

– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdznie z prośbą o wpłatę zaliczki

– po wpłacie zaliczki fakturę (osoby fizyczne – wpisują swoje dane – w miejscu NIP np. 4 zera, firmy wpisują pełne dane z NIP)

– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu

– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie

– po kursie dodatkowe informacje

 

Częstotliwość odbywania się:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisan

Nasi klienci