Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią
Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką ortopedii małych zwierząt – od planu badania pacjenta ortopedycznego po proste zabiegi. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również posiadających już wiedzę i umiejętności z tego obszaru medycyny, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych). Cel szkolenia:
Nauka badania pacjenta z problemami ortopedycznymi, dobór diagnostyki obrazowej i badań dodatkowych, diagnostyka dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, analiza przypadków klinicznych wraz z leczeniem, osteosynteza. Praktyczna nauka najczęstszych złamań, punkcje stawów i operacja stawu kolanowego z uszkodzonym więzadłem krzyżowym. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, z wieloletnim doświadczeniem i opanować proponowany przez nas zakres materiału. Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Jak prawidłowo, krok po kroku, postępować z pacjentem ortopedycznym, jakie zlecić badania obrazowe i dodatkowe, poznasz najczęściej występujące choroby, schorzenia ortopedyczne podczas analizy przypadków klinicznych wraz z ich leczeniem, poznasz rodzaje stabilizacji wraz z praktyczną nauką, praktyczna nauka punkcji stawów i operacji stawu kolanowego z uszkodzonym więzadłem krzyżowym będzie uzupełnieniem wiedzy zaplanowanej na to szkolenie. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielną pracę z pacjentem ortopedycznym i wykonywanie prostych zabiegów. Jak wygląda nasze szkolenie:
grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa,
zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa podzielona zostaje na 6 zespołów 2-osobowych. Każdy zespół na kadawerach (to powszechny na całym świecie sposób nauki gwarantujący lepsze warunki zabiegowe) ćwiczy poszczególne zabiegi.
stanowiska warsztatowe wyposażonę są w gamę sprzętu adekwatną do zakresu szkolenia.
TERMIN:
22 – 24.11.2019r. – Kielce – Hotel „Grafit” **** Kostomłoty Pierwsze k/Kielc
Program:
„Pacjent ortopedyczny i proste zabiegi w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu”
pod kierownictwem naukowym lek. wet. Rafała Korty
Czwartek
Przyjazd i zakwaterowanie
Piątek
Śniadanie
09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWO-INTERAKTYWNY
1. Badanie pacjenta z problemami ortopedycznymi:
diagnostyka kulawizn
skrócone badanie neurologiczne
badanie w ruchu
badanie na leżąco
badanie w sedacji
Przerwa obiadowa
14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWO-INTERAKTYWNY
2. Diagnostyka obrazowa i badania dodatkowe
nastawy aparatu
najczęstsze projekcje
pozycjonowanie pacjenta z omówieniem anatomii
diagnostyka dysplazji stawów biodrowych – PROJEKCJE I OCENA: kąty norberga, indeks dystrakcji, klasyfikacja dysplazji – omówienie metod leczenia
dysplazja stawów łokciowych ocena stopnia dysplazji – omówienie metod leczenia
Kolacja
Sobota
Śniadanie
09.00 – 13.00 BLOK WYKŁADOWO-INTERAKTYWNY
1. Analiza przypadków klinicznych wraz z leczeniem:
choroby wieku młodzieńczego: HOD, żywieniowa nadczynność przytarczyc,
młodzieńcze zapalenie kości,
deformacje kątowe kończyn,
Choroba Legg Calve Perthesa
OCD
zerwane ACL wyznaczanie osi kości piszczelowej, TP oraz wielkości wysunięcia guzowatości przy metodach TTA – omówienie metod leczenia
1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 3.600zł brutto/os.
zakwaterowanie w pok. 1-os. trzy noclegi od czwartku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, obiady, śniadania), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 6.800zł brutto/2os.
zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) trzy noclegi od czwartku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, obiady, śniadania), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 3.100zł brutto/os.
całe szkolenie – teoria i praktyka, obiady, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 1.000zł brutto/os.
zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) trzy noclegi od czwartku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.
W przypadku specjalnych życzeń (np. dieta wegetariańska) uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym.
Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.
Trenerzy:
Lek. wet. Rafał Korta – założyciel i właściciel Lecznicy dla Zwierząt ARWET w Wieliczce. W 2003 roku ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jest Członkiem ESVOT (European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology). Uczestniczył w wielu szkoleniach i stażach klinicznych, między innymi na Uniwersytecie w Gandawie oraz Uniwersytecie w Wiedniu. Brał udział w szkoleniach i konferencjach w Bolonii, Vancouver, Kopenhadze, Londynie, Cremonie, Wiedniu, Zurichu, Berlinie. Jest jednym z wiodących ortopedów w Polsce, zajmuje się ortopedią i chirurgią, wykonując zabiegi z zakresu chirurgii urazowej, artroskopii, protezowania, chirurgii korekcyjnej oraz rekonstrukcyjnej.
Jest autorem wielu artykułów m.in. „TTA Rapid – ciekawa alternatywa do operacji uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego”, „Chirurgia – Złamana miednicy małych zwierząt”, „Przepuklina przeponowa – zasady postępowania oraz opis przypadku”, „Hyperttrophic Osteodysthrophy HOD – czyli pies z biegunką u ortopedy”, „Udane reoperacje po nieudanych osteosyntezach”.
Od kilku lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla lekarzy i studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej z zakresu chirurgii, ortopedii, operacji stawu kolanowego metodą TTA Rapid. W 2013 roku przy udziale doktora Rafała Korty przeprowadzony został pierwszy tego typu zabieg w Polsce. Z MasterVet rozpoczął współprcę w 2018 roku, czego owocem jest pierwsze szkolenie z ortopedii od podstaw „Pacjent ortopedyczny i proste zabiegi w gabinecie lakarza pierwszego kontaktu”.
Aby otrzymywać od nas newsletter – prosimy podaj swój adres e-mail. Podanie go jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, otrzymywanie newslettera nie będzie możliwe. Podany przez Ciebie adres e-mail może stanowić Twoje dane osobowe (np. jeżeli zawiera Twoje imię i nazwisko). W takim wypadku administratorem Twoich danych osobowych jest Arison Arkadiusz Pilarski (ul. Karliczka 39/6, 40-489); e-mail: redakcja@weterynarianews.pl Twoje dane osobowe przetwarzamy w celach marketingowych Arison Arkadiusz Pilarski i naszych potencjalnych partnerów – aby wysyłać do Ciebie mailem informacje o nowych produktach w branży, organizowanych szkoleniach itp. Warunki świadczenia usługi Newsletter, która dotyczy Arison Arkadiusz Pilarski oraz jej partnerów, znajdują się w Regulaminie Usługi Newsletter.