Pacjent ortopedyczny i proste zabiegi w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu pod kierownictwem naukowym lek. wet. Rafała Korty

  • Data szkolenia: 06-11-2020 - 08-11-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Michałowice k. Krakowa

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką ortopedii małych zwierząt – od planu badania pacjenta ortopedycznego, przez diagnostykę obrazową po proste zabiegi chirurgiczne. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również posiadających już wiedzę i umiejętności z tego obszaru medycyny, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel szkolenia:

Nauka badania pacjenta z problememi ortopedycznymi, dobór diagnostyki obrazowej i badań dodatkowych, diagnostyka dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, analiza przypadków klinicznych wraz z leczeniem, osteosynteza. Praktyczna nauka najczęstszych złamań – złamania proste, złamania trzonu kości piszczelowej, złamanie trzonu kości udowej. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, z wieloletnim doświadczeniem i opanować proponowany przez nas zakres materiału.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo, krok po kroku, postępować z pacjentem ortopedycznym, jakie zlecić badania obrazowe i dodatkowe, poznasz najczęściej występujące choroby, schorzenia ortopedyczne podczas analizy przypadków klinicznych wraz z ich leczeniem, poznasz rodzaje stabilizacji wraz z praktyczną nauką, zapoznasz się z całą gamą niezbędnego sprzętu i narzędzi. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielną pracę z pacjentem ortopedycznym i wykonywanie prostych zabiegów.
Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa,
  • zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa podzielona zostaje na 6 zespołów 2-osobowych. Każdy zespół na kadawerach (to powszechny na całym świecie sposób nauki gwarantujący lepsze warunki zabiegowe) ćwiczy poszczególne zabiegi.
  • stanowiska warsztatowe wyposażone są w gamę sprzętu adekwatną do zakresu szkolenia.

 

Częstotliwość odbywania się:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Prowadzący:

Lek. wet. Rafał Korta 

Lek. wet. Lidia Nosal

Nasi klienci