Pacjent ortopedyczny i proste zabiegi w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu pod kierownictwem naukowym lek. wet. Rafała Korty
- Data szkolenia: 06-11-2020 - 08-11-2020
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Miejsce szkolenia: Michałowice k. Krakowa
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-szkoleniu,111.html
Szkolenie skierowane jest do:
Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką ortopedii małych zwierząt – od planu badania pacjenta ortopedycznego, przez diagnostykę obrazową po proste zabiegi chirurgiczne. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również posiadających już wiedzę i umiejętności z tego obszaru medycyny, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).
Uczestnicy szkolenia:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel szkolenia:
Nauka badania pacjenta z problememi ortopedycznymi, dobór diagnostyki obrazowej i badań dodatkowych, diagnostyka dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, analiza przypadków klinicznych wraz z leczeniem, osteosynteza. Praktyczna nauka najczęstszych złamań – złamania proste, złamania trzonu kości piszczelowej, złamanie trzonu kości udowej. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, z wieloletnim doświadczeniem i opanować proponowany przez nas zakres materiału.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Jak prawidłowo, krok po kroku, postępować z pacjentem ortopedycznym, jakie zlecić badania obrazowe i dodatkowe, poznasz najczęściej występujące choroby, schorzenia ortopedyczne podczas analizy przypadków klinicznych wraz z ich leczeniem, poznasz rodzaje stabilizacji wraz z praktyczną nauką, zapoznasz się z całą gamą niezbędnego sprzętu i narzędzi. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielną pracę z pacjentem ortopedycznym i wykonywanie prostych zabiegów.
Jak wygląda nasze szkolenie:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa,
- zajęcia praktyczne – grupa 12-osobowa podzielona zostaje na 6 zespołów 2-osobowych. Każdy zespół na kadawerach (to powszechny na całym świecie sposób nauki gwarantujący lepsze warunki zabiegowe) ćwiczy poszczególne zabiegi.
- stanowiska warsztatowe wyposażone są w gamę sprzętu adekwatną do zakresu szkolenia.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
Prowadzący:
Lek. wet. Rafał Korta
Lek. wet. Lidia Nosal