Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Podstawy anestezjologii nie tylko dla anestezjologów – st. I” pod kierownictwem naukowym dr n. wet. Agnieszki Wrzesińskiej

  • Data szkolenia: 01-02-2020 - 02-02-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Aleksandrów Łódzki
  • Adres URL: https://www.mastervet.pl/

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii i studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku zainteresowanych anestezjologią i terapią bólu. Przydatne zwłaszcza dla osób stawiających pierwsze kroki w anestezjologii oraz takich, dla których znieczulenie jako dodatkową czynnością podczas zabiegów czy operacji i nie czują się w tym zbyt pewnie.

 

UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz. 

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Nauka schematów znieczulenia, poprowadzenia znieczulenia w sposób bezpieczny dla pacjenta przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia możliwych powikłań. Bezpośredni kontakt z prowadzącym lekarzem praktykującym, z wieloletnim doświadczeniem.

 

Po szkoleniu będziesz wiedzieć:

Jak przygotować pacjenta do znieczulenia, które badania dodatkowe wybrać, jak „patrzeć” na zwierzę pod kątem znieczulenia, aby wyeliminować dodatkowe ryzyko komplikacji jeszcze zanim one wystąpią. Jak wykonać znieczulenie ogólne w systemie całkowicie dożylnym do krótkich zabiegów oraz do dużych operacji. Jakie parametry dadzą najwięcej przydatnych informacji podczas znieczulenia całkowicie dożylnego.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 8 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – cała grupa 8-osobowa podzielona zostaje na 2 grupy 4-osobowe. Każda grupa pod okiem trenera wykonuje czynności diagnostyczne przed znieczuleniem oraz czynności wymagane podczas znieczulenia (m.in. intubacja, założenie kateteru dożylnego, podłączenie aparatu monitorującego oraz pompy infuzyjnej);
  • pacjenci do znieczulenia dobierani są losowo celem odzwierciedlenia codziennych warunków pracy anestezjologa.

 

Częstotliwość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program:

Piątek

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-22.00 Kolacja

 

Sobota

 

08.00-09.00 Śniadanie

09.00- 13.00 BLOK WYKŁADOWY

1. Ocena ryzyka ASA przed znieczuleniem na podstawie:

  • kondycji psa (czynniki zmieniające metabolizm leków i czas reakcji na podane anestetyki),
  • badania klinicznego ( pułapki badania z punktu widzenia anestezjologa)
  • badań dodatkowych przed znieczuleniem (które badania wybrać i w jakich sytuacjach)
  • co jeszcze można jeszcze zrobić przed znieczuleniem aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych?

2. Znieczulenie w systemie TIVA – całkowicie dożylne w formie:

a) sedacji

b) podzielonej na etapy (premedykacja, indukcja, podtrzymanie znieczulenia oraz wybudzenie)

-b1 system TRI

-b2 systemu CRI (z wykorzystaniem pomp infuzyjnych)

-b3 schematy protokołów anestezjologicznych (przykładowe dawki, leki i ich różne łączenia)

-b4 jak dobrać leki przeciwbólowe do anestetyków aby wykorzystać efekt synergistyczny leków

 

3. Intubacja – czy intubować jeśli nie wykonuję znieczulenia wziewnego?

4. Wybudzenie ze znieczulenia – na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybudzania

zwierzęcia, czy to możliwe że pacjent może nie wybudzić się ze znieczulenia , czynniki

prognostyczne problemów z wybudzeniem pacjenta

 

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWY

1. Monitoring podczas znieczulenia (EKG, ETCO2, TEMP, NIBP, SpO2)

2. Ograniczenia sprzętowe (pojedyncze parametry czy tzw. wielofunkcyjny monitoring

3. Ograniczenia sprzętowe (pojedyncze parametry czy tzw. wielofunkcyjny monitoring)

4. Sprzęt to nie wszystko – monitoring manualny.

 

 

 

Niedziela

 

09.00- 13.00 BLOK ĆWICZEŃ PRAKTYCZNYCH 

 

Znieczulenie pacjenta nadzorowane przez trenera z wykonaniem przez kursantów niezbędnych praktycznych czynności podczas anestezji – cała grupa 8 -osobowa podzielona zostaje na 2 grupy 4-osobowe. Każda grupa pod okiem trenera wykonuje czynności diagnostyczne przed znieczuleniem oraz czynności wymagane podczas znieczulenia (m.in. intubacja, założenie kateteru dożylnego, podłączenie aparatu monitorującego oraz pompy infuzyjnej);

 

13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad. 

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 3.000zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych  koszt szkolenia 5.600zł brutto/2os.
  • zakwaterowanie w pok. 2-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania  koszt szkolenia 2.500zł brutto/os.
  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4. Pobyt osoby towarzyszącej  koszt 500zł brutto/os.
  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie  dla uczestników naszych szkoleń.
W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 
Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.
Trenerzy:

Dr n. wet. Agnieszka Wrzesińska jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z 2008 roku.

 

Anestezjologią zajmuje się od 2008 roku. Od 2009 roku należy do amerykańskiego stowarzyszenia anestezjologów weterynaryjnych AVA (Association of Veterinary Anaesthetists) oraz międzynarodowego stowarzyszenia terapii bólu IVAPM (International Veterinary Academy of Pain Management). W 2009 r ukończyła kursy profilowe „Basic Principles of Anesthesia” oraz „Advanced Concepts in Veterinary Anesthesia” a w 2010 „Advanced Concpets in Pain Management” pod kierunkiem DVM Mary Ellen Goldberg z Florydy.

 

Warsztaty szkoleniowe oraz wykłady z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej dla lekarzy weterynarii prowadzi od 2010 roku. Szczególne zainteresowania znieczuleniem psów o morfotypie krótkoczaszkowym i zaburzeniami kardiologicznymi podczas znieczulenia u tych ras zaowocowały pracą doktorską, którą obroniła w 2016 r, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny anestezjologii weterynaryjnej na SGGW. Autorka licznych publikacji naukowych i artykułów z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii anestezjologicznej.

 

Od 2017 roku prowadzi wykłady w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Od 2008 roku wykonuje znieczulenia w przychodni weterynaryjnej na warszawskim Mokotowie  Do zespołu MasterVet dołączyła w 2019 r. jako prowadząca szkolenia z anestezjologii małych zwierząt.

 

Nasi klienci