Podstawy nefrologii i urologii psów oraz kotów pod kierownictwem naukowym lek. wet. Magdaleny Kraińskiej oraz dr n. wet. Sylwii Lew-Kojrys

 • Data szkolenia: 30-05-2020 - 31-05-2020
 • Organizator szkolenia: MasterVet

PARTNER SZKOLENIA BOEHRINGER INGELHEIM 

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:

Dostarczenie zwięzłych, konkretnych i przede wszystkim praktycznych informacji dotyczących budowy i funkcji układu moczowego wraz z  podejściem lekarza praktyka do badań stosowanych w nefrologii. Kompletnej wiedzy o badaniu moczu, zaburzeniach mikcji i infekcjach układu wydalniczego, metodach obrazowania układu moczowego, chorobach nerek oraz nieoceniona wiedza z studium przypadków klinicznych – protokoły leczenia chorób nerek i przewlekłej choroby nerek, po wskazania do leczenie nerkozastępczego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, specjalizującego się w nefrologii i urologii.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

To szkolenie „pigułka” idealne dla każdego lekarza praktykującego dostarczające niezbędnej wiedzy z zakresu nefrologii i urologii małych zwierząt. Od wiedzy podstawowej związanej z budową i funkcjonowaniem układu moczowego przez rodzaje badań stosowane w nefrologii i urologii, rodzaje chorób i ich identyfikacja, aż po wskazania do leczenia nerkozastępczego. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu będą solidna podstawą do dalszego zgłębiania wiedzy z tego zakresu oraz z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 16 osób,
 • zajęcia teoretyczne wzbogacone zdjęciami i przypadkami własnymi – teoria jako solidna podstawa do dalszej nauki nefrologii i urologii,
 • uzupełnienie teorii – studium przypadków klinicznych.

 

Częstotliwość odbywania się:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program

Piątek:

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-22.00 Kolacja

Sobota:

08.00-09.00 Śniadanie

09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWO-INTERAKTYWNY:

1. Budowa i funkcje układu moczowego- podstawy nefrologii jako niezbędna umiejętność diagnostyki – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

2. Badanie podmiotowe i przedmiotowe w nefrologii i urologii psów i kotów- podejście lekarza praktyka – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWO-INTERAKTYWNY:

3. Wszystko o badaniu moczu, zaburzeniach mikcji, infekcji dróg wyprowadzających – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

4. Choroby nerek i dróg wyprowadzających- dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

19.00-21.00 Kolacja dla osób korzystających z hotelu

Niedziela:

08.00-09.00 Śniadanie

09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWO-INTERAKTYWNY:

1. Badania dodatkowe w urologii- metody obrazowania układu moczowego – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

2. Ostra niewydolność nerek a przewlekła choroba nerek- trudności terapeutyczne. Studium przypadków klinicznych- protokoły leczenia – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

3. Kiedy kierować pacjenta na hemodializę?- wskazania do leczenia nerkozastępczego. Opis przypadków klinicznych – lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek

13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad. 

 

Oferta cenowa

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 3.600zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os.dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1.600zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
 • pru
  Pp

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

Nasi klienci