„Przejedyżur…czyli kardiologia na ostro” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Rafała Niziołka
- Data szkolenia: 01-03-2024
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Kardiologia
- Miejsce szkolenia: Łódź
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,11896.html
Kurs skierowany do:
Specjalistyczne szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii, chcących jak najlepiej przygotować się na kardiologiczne stany nagłe, które są nieprzewidywalnym, ale wysoce prawdopodobnym elementem wpisanym w codzienną pracę.
UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
Cel kursu:
Zdobycie wiedzy opartej na aktualnie obowiązujących wytycznych dotyczących postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nagłych stanach kardiologicznych np. zatorowość tętnicza, obrzęk płuc, brady- i tachyarytmie, punkcje klatki piersiowej, wstrząs kardiogenny, wodobrzusze i nadciśnienie brzuszne. Jak najlepsze przygotowanie do szybkiej reakcji, trafnej diagnozy mającej na celu uratowanie życia, w warunkach dużego stresu. Integralną częścią, składającą się na całe szkolenie jest program – zakładka program i literatura.
Wiedza zdobyta po kursie:
Stany nagłe to najbardziej stresujące momenty w praktyce weterynaryjnej każdego lekarza. Czas, szybkości i trafności podjętych decyzji będzie bezpośrednio wpływać na życie pacjenta. Dlatego, na naszym kursie zespół lekarzy praktyków przygotuje Cię na różne scenariusze postępowania w kardiologicznych stanach nagłych. Na kursie zdobędziesz wiedzę począwszy od znaczenia CRP (to jeden z podstawowych markerów, wykrywających stan zapalny w organizmie), znaczenia kardioFAST, zatorowość tętniczej u kotów (FATE), kardiogennego i niekardiogennego obrzęku płuc, bradyarytmii i tachyarytmii w praktyce, punkcji klatki piersiowej i worka osierdziowego, wstrząsu kardiogennego, wodobrzusza i nadciśnienia brzusznego. Połączymy świat weterynarii i medycyny ludzkiej słuchając i wyciągając wnioski z błęgów w stanach nagłych.
Jak wygląda nasz kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 26 osób
- zajęcia teoretyczne – interaktywne wykłady lekarzy praktyków, dyskusje, wymiany doświadczeń
- wykładowcy to lekarze czynny zawodowo, zajmujący się kardiologią, anestezjologią i pulmonologią, cały czas dokształcający się w kraju i zagranicą.
Zgłoszenie na kurs:
– TYLKO w formie pisemnej wypełniając dostępny na naszej www formularz;
– wypełnij formularz, zapoznaj się i zaakceptuj nasz regulamin i wyślij;
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdzenie z prośbą o dokonanie opłaty rejestracyjnej – formularz + wpłata opłaty rejestracyjnej gwarantuje miejsce na szkoleniu;
– po wpłacie opłaty rejestracyjnej otrzymasz fakturę (podaj dane) lub paragon (dotyczy osób fizycznych), na każdą następną wpłatę również fakturę lub paragon;
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu;
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie;
– po kursie dodatkowe informacje.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenie z powodu zbyt małej ilości uczestników – szczegóły zawiera REGULAMIN UDZIAŁU W KURSACH.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.