Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Technika wykonywania zdjęć RTG” pod kierownictwem naukowy lek. wet. Mariusza Siedlickiego

  • Data szkolenia: 18-10-2019 - 19-10-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Łódź

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.

 

Cel szkolenia:

Nauka technicznych aspektów związanych z wykonywaniem zdjęć RTG – od wskazań klinicznych, przez przygotowanie pacjenta po ilość projekcji składających się na prawidłowy obraz z podziałem na trzy obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, układ kostno-stawowy małych zwierząt.

Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową.  Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Podczas naszego intensywnego szkolenia nauczysz się fizycznie wykonywać prawidłowe zdjęcia RTG: klatki piersiowej, jamy brzusznej, kości i stawów oraz dodatkowo, dla wzmocnienia i utrwalenia zdobytej wiedzy, opisywać je. Dowiesz się, jakie są wskazania kliniczne do wykonywania zdjęć RTG oraz jak prawidłowo przygotować pacjenta do tego rodzaju badania. Poznasz środki kontrastowe używane w rentgenodiagnostyce oraz ich zastosowanie. To szkolenie to kompletne wiedza, jaka jest Ci potrzebna w tym zakresie.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 9 osób
  • zajęcia teoretyczne – odbywają się  w formie wykładów i są istotnym elementem wstępu do części praktycznej – NoBo Hotel, ul. Liściasta 86, Łódź
  • zajęcia praktyczne – Pracownia RTG w technologii cyfrowej bezpośredniej – Przychodnia Weterynaryjna Kalinowa – Maciej Bartolik, ul. Kalinowa 52, Łódź www.kalinowa.pl

 

Program:

„Technika wykonywania zdjęć RTG”
pod kierownictwem naukowym lek. wet. Mariusza Siedlickiego

 

Piątek 
Przyjazd i zakwaterowanie.
Blok wykładów:
1. Przygotowanie pacjenta do badania RTG.
2. Środki kontrastowe używane w diagnostyce rentgenowskiej i ich zastosowanie.
3. Najczęstsze wskazana kliniczne do diagnostyki radiologicznej układu kostno- stawowego u psów i kotów oraz technika badania RTG.
4. Najczęstsze wskazania kliniczne do diagnostyki klatki piersiowej i jamy brzusznej psów i kotów oraz technika badania RTG.
Kolacja

Sobota
Śniadanie
Zajęcia praktyczne z podziałem na trzy części:
– nauka wykonywania zdjęć RTG krok po kroku
– praca własna – wykonywanie zdjęć RTG + opis
– analiza wykonanych samodzielnie zdjęć
Zakończenie szkolenia  rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.200zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 2.100zł brutto/2os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) jeden nocleg od piątku do soboty,  pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1.000zł brutto/os.

  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Mariusz Siedlicki jest absolwentem Wydziału Weterynaryjnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez osiem lat był pracownikiem Oddziału Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt. W kwestie edukacyjne zaangażowany był już od czasów studiów i podczas pracy na uczelni  (prowadził zajęcia z radiodiagnostyki, współtworzył koła zainteresowań dla studentów z tej tematyki). Obecnie prowadzi własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, świadczy usługi z zakresu badań w diagnostyce obrazowej, wykonuje konsultacje oraz prowadzi szkolenia z tej dziedziny dla lekarzy weterynarii. Od kwietnia 2016 roku znajduje się w gronie naszych wykładowców/trenerów USG jako prowadzący szkolenia z zakresu RTG oraz ultrasonografii.

Nasi klienci