Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt

  • Data szkolenia: 20-01-2018 - 21-01-2018
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Kraków

„Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Mariusza Siedlickiego.

Termin: 20-21.01.2018r.

Miejsce: Kraków, Hotel Tyniecki

Ilość uczestników: max. 30

Koszt: 1.600 zł/1.300 zł/os lub 2.700 zł/2os

Prowadzący: lek. wet. Mariusz Siedlicki

Program dostępny na naszej: www.mastervet.pl

Szczegóły i zapisy: www.mastervet.pl

Szkolenie skierowane jest do:
Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, szczególnie specjalistów radiologii, kardiologii, ortopedii i chirurgii, techników radiologii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.
Znajomość radiodiagnostyki jest bowiem potrzebna nie tylko tym lekarzom/technikom, którzy wykonują badania rentgenowskie, ale i tym, którzy kierują pacjentów na takie badania lub korzystają ze zdjęć i opisów rentgenowskich.

Cel szkolenia:
Usystematyzowanie wiedzy od technicznych aspektów (ilość projekcji składająca się na prawidłowy obraz), ocenę jakość zdjęć (nie jesteś cudotwórcą – nie opisuj zdjęcia, które jest źle wykonane), przez nomenklaturę każdego obszaru, po prawidłowe projekcje i najczęściej spotykane w praktyce patologie.
Nacisk kładziemy na logicznej interpretacji obrazu radiologicznego, dzięki której nie zostaną przeoczone ważne elementy zdjęcia, mogące wpłynąć na postawienie właściwego rozpoznania. Spora część szkolenia to praca w zespołach dwu-osobowych, kiedy to za pomocą programu dedykowanego weterynarii przećwiczysz samodzielnie zdobytą wiedzę i ją utrwalisz. Na życzenie uczestników zwiększamy ilość zdjęć do pracy własnej podczas szkolenia.
Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Podczas naszego intensywnego szkolenia zgłębisz wiedzę z zakresu rentgenodiagnostyki od aspektów technicznych wykonania prawidłowego zdjęcia, przez nomenklaturę, po dawkę praktycznej wiedzy mającej na celu sporządzenie właściwego (czytelnego dla Ciebie, ale przede wszystkim innych) opisu obrazu prawidłowego z podziałem na obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, kości i stawy. Podział na bloki tematyczne ułatwi Ci usystematyzowanie wiedzy którą już posiadasz i uzupełnienie jej o aspekty, jak dotąd dla Ciebie niejasne, co pozwoli uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych.
Po „przerobieniu” prawidłowych obrazów, najczęściej występujące patologie nie będą już dla Ciebie problemem.

Szczegóły i zapisy: www.mastervet.pl

Nasi klienci