Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt pod kierownictwem naukowym lek. wet. Mariusza Siedlickiego

 • Data szkolenia: 23-01-2021 - 24-01-2021
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Michałowice k. Krakowa

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, szczególnie specjalistów radiologii, kardiologii, ortopedii i chirurgii, techników radiologii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.

Znajomość radiodiagnostyki jest bowiem potrzebna nie tylko tym lekarzom/technikom, którzy wykonują badania rentgenowskie, ale i tym, którzy kierują pacjentów na takie badania lub korzystają ze zdjęć i opisów rentgenowskich.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

– technicy weterynarii

 

Cel szkolenia:

Usystematyzowanie wiedzy od technicznych aspektów (ilość projekcji składająca się na prawidłowy obraz), ocenę jakość zdjęć (nie jesteś cudotwórcą – nie opisuj zdjęcia, które jest źle wykonane), przez nomenklaturę każdego obszaru, po prawidłowe projekcje i najcześciej spotykane w praktyce patologie.

Nacisk kładziemy na logicznej interpretacji obrazu radiologicznego, dzięki której nie zostaną przeoczone ważne elementy zdjęcia, mogące wpłynąć na postawienie właściwego rozpoznania. Spora część szkolenia to praca w zespołach dwu-osobowych, kiedy to za pomocą programu dedykowanego weterynarii przećwiczysz samodzielnie zdobytą wiedzę i ją utrwalisz. Na zyczenie uczestników zwiększamy ilość zdjęć do pracy własnej podczas szkolenia.

Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające  szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową.  Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Podczas naszego intensywnego szkolenia zgłębisz wiedzę z zakresu rentgenodiagnostyki od aspektów technicznych wykonania prawidłowego zdjęcia, przez nomenklaturę, po dawkę praktycznej wiedzy mającej na celu sporządzenie właściwego (czytelnego dla Ciebie, ale przede wszystkim innych) opisu obrazu prawidłowego z podziałem na obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, kości i stawy. Podział na bloki tematyczne ułatwi Ci usystematyzowanie wiedzy którą juz posiadasz i uzupełnienie jej o aspekty, jak dotąd dla Ciebie niejasne, co pozwoli uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych. Po „przerobieniu” prawidłowych obrazów, najczęściej występujące patologie nie będą juz dla Ciebie problemem.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 30 osób
 • zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne przy stanowiskach komputerowych w zespołach 2 osobowych
 • zajęcia praktyczne – zespoły 2-osobowe opisują przydzielone zdjęcia RTG z każdego bloku, a następnie omaiają je na forum,
 • stanowiska komputerowe wyposażone w przeznaczone do opisów RTG w weterynarii oprogramowanie

Częstotlwiość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie ukończenia szkolenia

 

Program 

Piątek

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00-22.00 Kolacja.

Sobota

08.00-09.00 Śniadanie 

09.00-13.00 BLOK I – RENTGENODIAGNOSTYKA KLATKI PIERSIOWEJ:

1. Technika wykonywania zdjęć – jak przygotować pacjenta, rodzaje projekcji, ile projekcji składa się na prawidłowo wykonane zdjęcie. Nomenklatura.
2. Prawidłowe obrazy RTG klatki piersiowej – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
3. Najczęstsze patologie klatki piersiowej– co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
4. Zdęcia RTG nieprawidłowo wykonane, prześwietlone lub złe projekcje – czego należy się wystrzegać.
5. Praca własna – opisz samodzielnie przedstawione przykłady.
6. Podsumowanie – najistotniejsze elementy z RTG klatki piersiowej, dyskusja, pytania.

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-19.00 BLOK II – RENTGENODIAGNOSTYKA NARZĄDÓW JAMY BRZUSZNEJ:

1. Technika wykonywania zdjęć – jak przygotować pacjenta, rodzaje projekcji, ile projekcji składa się na prawidłowo wykonane zdjęcie. Nomenklatura.
2. Prawidłowe obrazy RTG narządów jamy brzusznej – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
3. Najczęstsze patologie narządów jamy brzusznej – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
4. Zdęcia RTG nieprawidłowo wykonane, prześwietlone lub złe projekcje – czego należy się wystrzegać.
5. Praca własna – opisz samodzielnie przedstawione przykłady.
6. Podsumowanie – najistotniejsze elementy z RTG narządów jamy brzusznej, dyskusja, pytania.

19.00-21.00 Kolacja

Niedziela

08.00-09.00 Śniadanie 

09.00-13.00 BLOK III – RADIODIAGNOSTYKA KOŚCI I STAWÓW:

1. Technika wykonywania zdjęć – jak przygotować pacjenta, rodzaje projekcji, ile projekcji składa się na prawidłowo wykonane zdjęcie. Nomenklatura.
2. Prawidłowe obrazy RTG kości i stawów – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
3. Najczęstsze patologie kości i stawów – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
4. Zdęcia RTG nieprawidłowo wykonane, prześwietlone lub złe projekcje – czego należy się wystrzegać.
5. Praca własna – opisz samodzielnie przedstawione przykłady.
6. Podsumowanie – najistotniejsze elementy z RTG kości i stawów, dyskusja, pytania.

13.00-14.00 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.700zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 3.000zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1.400zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym.

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

Nasi klienci