„Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Mariusza Siedlickiego

  • Data szkolenia: 18-01-2020 - 19-01-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet
  • Miejsce szkolenia: Poznań

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, szczególnie specjalistów radiologii, kardiologii, ortopedii i chirurgii, techników radiologii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.

Znajomość radiodiagnostyki jest bowiem potrzebna nie tylko tym lekarzom/technikom, którzy wykonują badania rentgenowskie, ale i tym, którzy kierują pacjentów na takie badania lub korzystają ze zdjęć i opisów rentgenowskich.

 

Cel szkolenia:

Usystematyzowanie wiedzy od technicznych aspektów (ilość projekcji składająca się na prawidłowy obraz), ocenę jakość zdjęć (nie jesteś cudotwórcą – nie opisuj zdjęcia, które jest źle wykonane), przez nomenklaturę każdego obszaru, po prawidłowe projekcje i najczęściej spotykane w praktyce patologie.

Nacisk kładziemy na logicznej interpretacji obrazu radiologicznego, dzięki której nie zostaną przeoczone ważne elementy zdjęcia, mogące wpłynąć na postawienie właściwego rozpoznania. Spora część szkolenia to praca w zespołach dwu-osobowych, kiedy to za pomocą programu dedykowanego weterynarii przećwiczysz samodzielnie zdobytą wiedzę i ją utrwalisz. Na życzenie uczestników zwiększamy ilość zdjęć do pracy własnej podczas szkolenia.

Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające  szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową.  Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu: 

Podczas naszego intensywnego szkolenia zgłębisz wiedzę z zakresu rentgenodiagnostyki od aspektów technicznych wykonania prawidłowego zdjęcia, przez nomenklaturę, po dawkę praktycznej wiedzy mającej na celu sporządzenie właściwego (czytelnego dla Ciebie, ale przede wszystkim innych) opisu obrazu prawidłowego z podziałem na obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, kości i stawy. Podział na bloki tematyczne ułatwi Ci usystematyzowanie wiedzy którą juz posiadasz i uzupełnienie jej o aspekty, jak dotąd dla Ciebie niejasne, co pozwoli uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych.

Po „przerobieniu” prawidłowych obrazów, najczęściej występujące patologie nie będą juz dla Ciebie problemem.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 30 osób
  • zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne przy stanowiskach komputerowych w zespołach 2 os
  • stanowiska komputerowe wyposażone w przeznaczone do opisów RTG w weterynarii oprogramowanie

 

TERMIN:

 

18-19.01.2020r. – Poznań – REKRUTACJA OTWARTA

 

Program:

 „Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt”  
pod kierownicwem naukowym lek. wet. Mariusza Siedlickiego

 

Piątek

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja.

 

Sobota

Śniadanie 
BLOK I – RENTGENODIAGNOSTYKA KLATKI PIERSIOWEJ:

1. Technika wykonywania zdjęć – jak przygotować pacjenta, rodzaje projekcji, ile projekcji składa się na prawidłowo wykonane zdjęcie. Nomenklatura.
2. Prawidłowe obrazy RTG klatki piersiowej – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
3. Najczęstsze patologie klatki piersiowej– co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
4. Zdjęcia RTG nieprawidłowo wykonane, prześwietlone lub złe projekcje – czego należy się wystrzegać.
5. Praca własna – opisz samodzielnie przedstawione przykłady.
6. Podsumowanie – najistotniejsze elementy z RTG klatki piersiowej, dyskusja, pytania.

Przerwa obiadowa

BLOK II – RENTGENODIAGNOSTYKA NARZĄDÓW JAMY BRZUSZNEJ:

1. Technika wykonywania zdjęć – jak przygotować pacjenta, rodzaje projekcji, ile projekcji składa się na prawidłowo wykonane zdjęcie. Nomenklatura.
2. Prawidłowe obrazy RTG narządów jamy brzusznej – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
3. Najczęstsze patologie narządów jamy brzusznej – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
4. Zdjęcia RTG nieprawidłowo wykonane, prześwietlone lub złe projekcje – czego należy się wystrzegać.
5. Praca własna – opisz samodzielnie przedstawione przykłady.
6. Podsumowanie – najistotniejsze elementy z RTG narządów jamy brzusznej, dyskusja, pytania.

Kolacja

 

Niedziela

Śniadanie 
BLOK III – RADIODIAGNOSTYKA KOŚCI I STAWÓW:

1. Technika wykonywania zdjęć – jak przygotować pacjenta, rodzaje projekcji, ile projekcji składa się na prawidłowo wykonane zdjęcie. Nomenklatura.
2. Prawidłowe obrazy RTG kości i stawów – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
3. Najczęstsze patologie kości i stawów – co widzimy i jak to prawidłowo opisać?
4. Zdjęcia RTG nieprawidłowo wykonane, prześwietlone lub złe projekcje – czego należy się wystrzegać.
5. Praca własna – opisz samodzielnie przedstawione przykłady.
6. Podsumowanie – najistotniejsze elementy z RTG kości i stawów, dyskusja, pytania.

Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.700zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 3.000zł brutto/2os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1.400zł brutto/os.

  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Mariusz Siedlicki absolwent Wydziału Weterynaryjnego SGGW w Warszawie oraz przez 8 lat pracownik Oddziału Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt. Zaangażowany w kwestie edukacyjne już od czasów studiów i podczas pracy na Uczelni  –  prowadzący  zajęcia z Radiodiagnostyki, współtwórca koła zainteresowań dla studentów z tej tematyki.

Obecnie posiadający własną praktykę lekarsko-weterynaryjną, świadczy usługi z zakresu badań w diagnostyce obrazowej, wykonuje konsultacje oraz prowadzi szkolenia z tej dziedziny dla lekarzy weterynarii.

Od kwietnia 2016r. w gronie naszych Wykładowców/Trenerów Usg, jako prowadzący szkolenia z zakresu RTG oraz ultrasonografii.

Nasi klienci