Technika wykonywania zdjęć RTG pod kierownictwem naukowy lek. wet. Mariusza Siedlickiego

  • Data szkolenia: 20-11-2020 - 21-11-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

– technicy weterynarii

 

Cel szkolenia:

Nauka technicznych aspektów związanych z wykonywaniem zdjęć RTG – od wskazań klinicznych, przez przygotowanie pacjenta po  ilość projekcji składających się na prawidłowy obraz z podziałem na trzy obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, układ kostno-stawowy małych zwierząt.

Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową.  Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Podczas naszego intensywnego szkolenia nauczysz się fizycznie wykonywać prawidłowe zdjęcia RTG: klatki piersiowej, jamy brzusznej, kości i stawów oraz dodatkowo, dla wzmocnienia i utrwalenia zdobytej wiedzy, opisywać je. Dowiesz się jakie są wskazania kliniczne do wykonywania zdjęć RTG oraz jak prawidłowo przygotować pacjenta do tego rodzaju badania. Poznasz środki kontrastowe używane w rentgenodiagnostyce oraz ich zastosowanie. To szkolenie to kompletne wiedza, jaka jest Ci potrzebna w tym zakresie.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – odbywają się  w formie wykładów i są istotnym elementem wstępu do części praktycznej – NoBo Hotel, ul. Liściasta 86, Łódź
  • zajęcia praktyczne – Pracownia RTG w technologii cyfrowej bezpośredniej – Przychodnia Weterynaryjna Kalinowa – Maciej Bartolik, ul. Kalinowa 52, Łódź www.kalinowa.pl – zajęcia w podgrupach – samodzielne wykonywanie zdjęć RTG.

 

Częstotliwość organizacji:

– dwa razy do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Prowadzący:

Lek. wet. Mariusz Siedlicki

Lek. wet. Rafał Lengling,

Nasi klienci