Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

„Układ oddechowy psów i kotów od diagnostyki po leczenie – część I” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Rafała Niziołka

 • Data szkolenia: 30-11-2019 - 01-12-2019
 • Organizator szkolenia: MasterVet
 • Miejsce szkolenia: Pruszcz Gdański

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medcyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki układu oddechowego małych zwierząt.  Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również  zajmujących się diagnostyką układu oddechowego, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

 

Cel szkolenia:

Zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej  rozpoznawania chorób górnych i  dolnych dróg oddechowych, diagnostyka pacjentów z problemami oddechowymi oraz metody leczenia. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego specjalisty.

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Dowiesz się, jak rozpoznawać i leczyć choroby układu oddechowego u małych zwierząt, oraz jakie zależności zachodzą pomiędzy poszczególnymi jednostkami chorobowymi a fizjologią i anatomią układu oddechowego oraz nauczysz się szybko lokalizować procesy chorobowe i poznasz metody diagnostyczne stosowane w ich rozpoznawaniu.

Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielną pracę.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 15 osób
 • zajęcia teoretyczne – przystępne przekazanie i  uporządkowanie wiedzy teoretycznej z podziałem na bloki tematyczne, jako wstęp do szkolenie drugiego stopnia.

 

TERMIN: 

30.11-01.12.2019r. – Pruszcz Gdański – REKRUTACJA OTWARTA

 

Program:

 

Piątek

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja.

 

Sobota 

Śniadanie

BLOK WYKŁADÓW

1. Anatomia i fizjologia układu oddechowego – istotne klinicznie różnice gatunkowe

2. Choroby górnych dróg oddechowych:

 • Choroby jamy nosowej, gardła, krtani, tchawicy
  • porażenie krtani (GOLPP)
  • zapaść tchawicy
  • zespół brachycefaliczny

3. Choroby dolnych dróg oddechowych:

 • astma u kotów
 • przewlekłe zapalenie oskrzeli
 • Eozynofilowe zapalenie płuc
 • Choroby śródmiąższowe płuc

Przerwa obiadowa

 

BLOK WYKŁADÓW

4. Choroby infekcyjne i pasożytnicze układu oddechowego

5. Postępowanie diagnostyczne z pacjentem z problemami oddechowymi

a.       Badania radiologiczne klatki piersiowej

b.       Tomografia

c.       Badanie bronchoskopowe

d.       Badanie usg klatki piersiowej

e.       BAL

f.        inne metody diagnostyczne

Kolacja

 

Niedziela

Śniadanie

BLOK WYKŁADÓW 

1.Wpływ chorób serca na układ oddechowy

 • Nadciśnienie płucne
 • Obrzęk płuc

2.Leczenie chorób układu oddechowego

 • Farmakoterapia
 • Nowe metody terapeutyczne
  • Leczenie lekami wziewnymi
  • Leczenie z wykorzystaniem stentów

Zakończenie szkolenia  – rozdanie zaświadczeń, obiad. 

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 2.500 zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 4.700zł brutto/2os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 2.200zł brutto/os.

 • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

 

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 500zł brutto/os.

 • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

 

RABAT 10%  liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

 

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Rafał Niziołek  – absolwent Medycyny Weterynaryjnej SGGW w  Warszawie – Wydział Weterynaryjny, którą  ukończył z najwyższą średnią ocen. Specjalizuje się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego. Zajmuję się również w ograniczonym zakresie anestezjologią pacjentów o podwyższonym ryzyku.Od 2001 roku jest członkiem organizacji skupiającej  najlepszych kardiologów weterynaryjnych w Europie tj.  Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (European Society of Veterinary Cardiology – ESVC).Szkolenia  z dziedziny intensywnej terapii i medycyny nagłych wypadków, które odbył w  latach 2006-2007 spowodowały wstąpienie do Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Nagłych Wypadków i Intensywnej Terapii (European Veterinary Emergency and Critical Care Society – EVECCS).

Zajmuje się również publikowaniem wiedzy weterynaryjnej z dziedziny kardiologii do pism weterynaryjnych, w tym zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach edukacyjnych krajowych i zagranicznych w roli uczącego, jak również w roli uczącego się.

Właściciel Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej VETCARDIA w Warszawie.

Prywatnie miłośnik fotografii, nurkowania oraz muzyki elektronicznej.

https://www.niziolek.com.pl

Nasi klienci