„Ultrasonografia gałki ocznej małych zwierząt dla początkujących” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Anny Cisło-Pakuluk

  • Data szkolenia: 29-06-2019
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką wykonywania badań ultrasonograficznych gałki ocznej małych zwierząt. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również wykonujących samodzielnie badania usg oka, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

Cel szkolenia:

Nauka wykonywania badania ultrasonograficznego gałki ocznej małych zwierząt wraz z interpretacją obrazu ultrasonograficznego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo wykonać badanie ultrasonograficzne gałki ocznej psów i kotów – anatomia ultrasonograficzna gałki ocznej, technika badania ultrasonograficznego, gonioskopia i praktyczna nauka wykonywania usg oka z interpretacją obrazu. Podczas szkolenia będziemy używać sprzętu standardowego i porównywać obraz uzyskany na sprzęcie standardowym do obrazu uzyskanego w skanie okulistycznym. Wszystko po to aby nie było konieczne kupowanie USG okulistycznego, tylko  wykorzystanie w pracy ultrasonografów, które posiadają uczestnicy szkolenia. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań ultrasonograficznych i będą początkiem/podstawą do dalszej pracy i nauki.

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – badania okulistyczne (gonioskopia) na pacjentach, badanie pokazowe usg gałki ocznej i wspólna interpretacja obrazu, podział na grupy i samodzielne wykonywanie badań usg wraz z interpretacją obrazu.
  • stanowiska do badań wyposażone są w aparaty ultrasonograficzne firmy Norax Medical oraz sprzęt okulistyczny dostarczony przez OPTOtech Medical.

 

TERMIN:

29.06.2019r. – Wrocław Hotel Jasek- REKRUTACJA OTWARTA

 

Program:

„Ultrasonografia gałki ocznej małych zwierząt dla początkujących ”

pod kierownictwem naukowym lek. wet. Anna Cisło-Pakuluk

 

Piątek

 

Przyjazd i zakwaterowanie.

Kolacja

 

Sobota

 

Śniadanie

 

BLOK WYKŁADÓW:

 

– technika badania ultrasonograficznego gałki ocznej

– anatomia ultrasonograficzna  gałki ocznej (rogówka, soczewka, ciało szkliste, siatkówka i przestrzeń zagałkowa)

– kąt przesączania?

 

Przerwa obiadowa

 

BLOK ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH – na pacjentach:

 

– badanie okulistyczne

– gonioskopia

– pokazowe badanie ultrasonograficzne gałki ocznej step by step

– praca zespołowa: usg gałki ocznej ze wspólną analizą obrazu

– praca własna: samodzielne wykonywanie usg gałki ocznej z interpretacją obrazu

 

Zakończenie szkolenia, rozdanie zaświadczeń.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 1.600zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

2. Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych – koszt szkolenia 2.900zł brutto/2os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (1-os. w przypadku różnych płci) jeden nocleg od piątku do soboty, pełne wyżywienie, przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

3. Rejestracja bez zakwaterowania – koszt szkolenia 1.300zł brutto/os.

  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.

4. Pobyt osoby towarzyszącej – koszt 200zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) jeden noclegi od piątku do soboty, pełne wyżywienie, dostęp do przerw kawowych.

RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie – dla uczestników naszych szkoleń.

W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 
Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

 

Trenerzy:

Lek. wet. Anna Cisło-Pakuluk  – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Chorobami oczu psów, kotów oraz koni zajmuje się od 2005 roku. Podczas studiów odbyła liczne staże i praktyki zagraniczne, między innymi jako stypendystka programu Ceepus na Uniwersytecie w Budapeszcie oraz na Uniwersytecie im.Ludwika Maximiliana w Monachium, w jednym z najlepszych ośrodków okulistyki weterynaryjnej w Europie pod kierunkiem prof. H.Gerhardsa.

 

Po stażu w szpitalu dla koni zdobywała doświadczenie z zakresu chorób zwierząt towarzyszących w jednej z większych wrocławskich lecznic.

 

Członek European Society of Veterinary Ophthalmology, wieloletni tłumacz pozycji okulistycznych dla wydawnictwa Elsevier, autorka wielu artykułów w prasie branżowej.

 

Posiada ukończony kurs z zakresu chirurgii zaćmy metodą fakoemulsyfikacji oraz kriochirurgii. Ukończyła kurs I stopnia z zakresu okulistyki w Luxemburgu 04.06.2014-04.07.2014 organizowany przez ESAVS.W 2016 ukończyła II stopień kursu ESAVS z zakresu chirurgii okulistycznej organizowanego w Tuluzie.

 

Od 2012 roku uczestniczy regularnie w konferencjach organizowanych przez ESVO i ECVO. Od 2016 roku dodatkowo zajmuje się pracą naukową z zakresu zastosowania najnowszych osiągnięć medycyny regeneracyjnej w leczeniu chorób siatkówki.Jest współautorką publikacji na temat regeneracji siatkówki w „Stem Cells Reviews and Reports”.

 

Interesuje się w szczególności chirurgią okulistyczną. Do zespołu MasterVet dołączyła w 2018r. jako prowadząca szkolenie z ultrasonografii gałki ocznej małych zwierząt.

Nasi klienci