Ultrasonografia gałki ocznej małych zwierząt dla początkujących” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Anny Cisło-Pakuluk

  • Data szkolenia: 07-03-2020
  • Organizator szkolenia: Akademia Fredwet Dorota Lipińska

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych nauką wykonywania badań ultrasonograficznych gałki ocznej małych zwierząt. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób początkujących, jak również wykonujących samodzielnie badania USG oka, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych).

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

 

Cel szkolenia:
Nauka wykonywania badania ultrasonograficznego gałki ocznej małych zwierząt wraz z interpretacją obrazu ultrasonograficznego. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Jak prawidłowo wykonać badanie ultrasonograficzne gałki ocznej psów i kotów – anatomia ultrasonograficzna gałki ocznej, technika badania ultrasonograficznego i praktyczna nauka wykonywania usg oka z interpretacją obrazu. Podczas szkolenia będziemy używać sprzętu standardowego i porównywać obraz uzyskany na sprzęcie standardowym do obrazu uzyskanego w skanie okulistycznym. Wszystko po to, aby nie było konieczne kupowanie USG okulistycznego, tylko wykorzystanie w pracy ultrasonografów, które posiadają uczestnicy szkolenia. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań ultrasonograficznych i będą początkiem/podstawą do dalszej pracy i nauki.

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – badanie pokazowe USG gałki ocznej i wspólna interpretacja obrazu, podział na grupy i samodzielne wykonywanie badań USG wraz z interpretacją obrazu.
  • stanowiska do badań wyposażone są w aparaty ultrasonograficzne firmy Norax Medical oraz sprzęt okulistyczny dostarczony przez OPTOtech Medical.

 

Częstotliwość organizacji:

– raz w roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

REKRUTACJA ZAMKNIĘTA – przyjmujemy zapisy na listę rezerwową

Nasi klienci