Ultrasonografia narządu ruchu koni – etap 2

  • Data szkolenia: 17-05-2019 - 18-05-2019
  • Organizator szkolenia: USG Trener Sp. z o.o.
  • Miejsce szkolenia: Stogniowice k. Krakowa

Szkolenie skierowane dla lekarzy weterynarii oraz studentów weterynarii zainteresowanych rozpoczęciem nauki ultrasonografii lub doskonaleniem zdobytych wcześniej umiejętności.

Szkolenie prowadzone będzie przez lek. wet. Rafała Pędziwiatra – specjalistę Chorób Koni, członka ISELP oraz współwłaściciela Kliniki dla Koni EQUI-VET, który diagnostyką ultrasonograficzną zajmuje się od 1999 roku, w tym ultrasonografią układu ruchu konia od roku 2003.

Głównym celem szkolenia jest praktyczne opanowanie przez uczestników kursu USG podstaw metodyki badania narządu ruchu koni dzięki określonej formule kursu nastawionej na ćwiczenia USG z pacjentem. Uczestnik zdobędzie wiedzę teoretyczną w zakresie zasady działania badania ultrasonograficznego oraz wykorzystania tego narzędzia w badaniu narządu ruchu konia. Otrzyma wiedzę anatomiczną, niezbędną do prawidłowego wykonywania tego rodzaju badania w tym stawów kopytowego, koronowego i pęcinowego oraz aparatu trzeszczkowego. Nabędzie najnowszą wiedzę w zakresie wykorzystania ww. badania do oceny przyczyn kulawizn u koni. Uczestnik zdobędzie umiejętności prawidłowego wykonywania ww. badania w tym przyłożeń głowicy USG, najczęstszych lokalizacji zmian chorobowych w stawach palca oraz aparacie trzeszczkowym, różnicowania i gradacji tych zmian z punktu widzenia rokowania. Ponadto uczestnik podniesie własne kompetencje zawodowe oraz będzie w stanie promować poznane metody diagnostyczne w swoim środowisku tj. Gabinecie, Klinice, Uczelni.

UWAGA!
Na nasze szkolenia można uzyskać DOFINANSOWANIE od 50% do 80% wartości szkolenia, gdyż są dostępne w Bazie Usług Rozwojowych. Jak to otrzymać dowiesz klikając na link https://usgtrener.pl/szkolenie/ultrasonografia-narzadu-ruchu-koni-etap2-lek-wet-rafal-pedziwiatr-17-18-05-2019/

Nasi klienci