„Badanie, diagnostyka i leczenie narządu wzroku zwierząt egzotycznych” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Elwiry Buczek- RAZ na DWA LATA
- Data szkolenia: 11-09-2022
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Okulistyka
- Miejsce szkolenia: Warszawa
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-szkoleniu,170.html
Szkolenie skierowane jest do:
Wszystkich zainteresowanych wykonywaniem badań okulistycznych u zwierząt egzotycznych lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej ostatniego roku, którzy rozpoczynają naukę od podstaw, jak i wykonujących samodzielnie badania okulistyczne innych zwierząt (psy, koty) i chcących uzupełnić/rozszerzyć wiedzę o badanie egzotyków (zajęczaków, gryzoni, gadów), ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i praktycznych.
Uczestnicy szkolenia:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel szkolenia:
Nauka techniki badania okulistycznego zwierząt egzotycznych krok po kroku (biomikroskopia, fluoroesceina i inne barwniki diagnostyczne, oftalmoskopia pośrednia i bezpośrednia, test łzowy Schirmera, tonometria). Zapoznanie z wymaganą gamą sprzętu okulistycznego. Nauka sporządzania właściwy opisów badań. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera, który na codzień zajmuje się wykonywaniem badań okulistycznych zwierząt egzotycznych.
Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:
Jak prawidłowo diagnozować narząd wzroku zwierząt egzotycznych w zależności od gatunku i jaki zakresu sprzętu okulistycznego jest do tego celu niezbędny. Uzupełnieniem wiedzy będzie poznanie podstawowych schorzeń oraz sposobu ich lecznia. Jak wykonać opis badania, co powinien zawierać oraz jak poradzić sobie z niesfornym pacjentem i jeszcze go zbadać 🙂
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne wykonywanie badań okulistycznych zarówno w gabinecie o profilu okulistycznym, jak i gabinecie ogólnej diagnostyki.
Jak wygląda nasze szkolenie:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
- zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa podzielona zostaje na 3 grupy 4 osobowe. Każda grupa pod okiem Trenera wykonuje badanie pacjentów, wskazane jest aby każdy uczestnik zbadał każdego pacjenta. Nauka jest przeprowadzana głównie na pacjentach losowo dobranych, tak aby jak najbardziej przybliżyć codzienną pracę.
- stanowiska do badań wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt okulistyczny, jaki wskazane byłoby aby znajdował się w gabinecie ukierunkowanym na diagnostykę okulistyczną, który dostarcza OptoTech Medical.
- badanie odbywają się na zwierzętach nie podddawanych premedykacji.
Częstotliwość odbywania się:
– raz na dwa lata
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie ukończenia kursu z punktami edukacyjnymi