„Znieczulenie pacjenta kardiologicznego od A do Z” pod kierownictwem naukowym dr n. wet. Agnieszki Wrzesińskiej
- Data szkolenia: 11-05-2024
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Anestezjologia
- Miejsce szkolenia: Warszawa
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,359.html
Kurs skierowany jest do:
Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej, zainteresowanych anestezjologią lub tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę o przypadki trudne, nietypowe, dotyczące problemów związanych ze znieczuleniem zwierząt z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Szkolenie dedykowane jest osobom stawiającym pierwsze kroki w anestezjologii, jak również posiadającym już wiedzę i umiejętności z tego obszaru medycyny, ale mających w związku z tym wiele wątpliwości (merytorycznych, jak i praktycznych) jak postępować ze zwierzęciem, które wymaga znieczulenia ale jest obarczone współistniejącymi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego.
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel kursu:
Praktyczna nauka na konkretnych przypadkach zwierząt z współistniejącą chorobą układu sercowo-naczyniowego. Nauka tworzenia schematów znieczuleń dopasowanych do konkretnych przypadków, oraz algorytmów postępowania w przypadku wystąpienia nieplanowanych zdarzeń podczas takich jak arytmie, ciężkie niedociśnienie, asystolia i inne. Integralną częścią, składającą się na całość kursu jest program – zakładka program i literatura.
Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:
Jak prawidłowo, krok po kroku, postępować z pacjentem „kardiologicznym”. Kiedy zlecać i jak interpretować otrzymane przed znieczuleniem wyniki badań (EKG, RTG, krwi, echokardiograficzego), aby uzyskać z nich maksimum przydatnych do znieczulenia informacji. Podczas analizy przypadków znieczuleń poznasz schematy oraz metody postępowania w przypadku wystąpienia najczęstszych komplikacji. Zdobędziesz wiedzę z zakresu farmakologii anestetyków i leków powszechnie stosowanych w chorobach układu krążenia oraz ich interakcjach. Nauczysz się odpowiednio interpretować EKG w czasie rzeczywistym, rozpoznawać arytmie, które „mogą poczekać”, a przy których trzeba reagować natychmiast.
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu pozwolą na samodzielne znieczulenie pacjenta „kardiologicznego” w sposób maksymalnie redukujący możliwość wystąpienia powikłań.
Jak wygląda nasz kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 14 osób,
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa,
- zajęcia praktyczne (seminaryjne) – studium przypadków, w czasie rzeczywistym na bieżąco decydowanie o dalszym postępowaniu anestetycznym, tworzenie schematów znieczuleń i ich modyfikowanie w zależności od efektu anestetycznego.
- wykładowca to lekarz czynny zawodowo, zajmujący się anestezjologią, cały czas dokształcający się w kraju i zagranicą.
Zgłoszenie na kurs:
– TYLKO w formie pisemnej wypełniając dostępny na naszej www formularz;
– wypłenij formularz, zapoznaj się i zaakceptuj nasz regulamin i wyślij;
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdznie z prośbą o dokonanie opłaty rejestracyjnej – formularz + wpłata opłaty rejestracyjnej gwarantuje miejsce na szkoleniu;
– po wpłacie opłaty rejestracyjnej otrzymasz fakturę (podaj dane) lub paragon (dotyczy osób fizycznych), na każdą nastepną wpłatę również fakturę lub paragon;
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu;
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie;
– po kursie dodatkowe informacje.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenie z powodu zbyt małej ilości uczestników – szczegóły zawiera REGULAMIN UDZIAŁU W KURSACH.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.