Znieczulenie wziewne od podstaw – st. II pod kierownictwem naukowym dr n. wet. Agnieszki Wrzesińskiej NOWOŚĆ

  • Data szkolenia: 23-05-2020 - 24-05-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii, dla których znieczulenie jest codziennym elementem ich pracy, ale pracują w systemie anestezji całkowicie dożylnej a chcieliby poznać i wykonywać samodzielnie znieczulenie metodą wziewną.

UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz. 

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

 

Cel szkolenia:

Nauka wykonania znieczulenia wziewnego, doboru sprzętu odpowiedniego do wymagań lecznicy i znieczulanych zwierząt.

 

Wiedza zdobyta na szkoleniu:

Jaki aparat będzie najbardziej odpowiedni dla potrzeb lecznicy i lekarza chcącego zajmować się znieczuleniem wziewnym, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu, jak dobrać odpowiednie parametry przepływomierza, parownika, wielkość worka oddechowego, ciśnienia w układzie oddechowym oraz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami występującymi podczas znieczulenia wziewnego.

 

Jak wygląda szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 8 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – cała grupa 8-osobowa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia.

Częstotliwość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program

Piątek

Przyjazd i zakwaterowanie.

19.00 – 22.00 Kolacja

Sobota

08.00-09.00 Śniadanie

09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWY

1. Co muszę mieć żeby zacząć myśleć o znieczuleniu wziewnym?

2. Wskazania do znieczulenia wziewnego.

3. Przygotowanie do znieczulenia wziewnego (premedykacja, indukcja i intubacja)

4. Rurka intubacyjna czy maska oddechowa?

5. Podstawowa budowa maszyny (butla, przepływomierz, parownik, pochłaniacz, rury

obiegu oddechowego zastawka nadciśnieniowa, manometr etc.)

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWY

1. Parametry jakie należy ustalić i ustawić przed wykonaniem znieczulenia oraz dobór odpowiednich akcesoriów (układy oddechowe, worki oddechowe)

2. Rodzaje substancji wziewnych porównanie i możliwości ich zastosowania.

3. Monitoring (parametry przydatne przy znieczuleniu wziewnym)

4. Analgezja podczas znieczulenia wziewnego – dawki analgetyków i schematy podawania.

19.00-20.00 Kolacja

Niedziela

08.00-09.00 Śniadanie

09.00- 13.00 BLOK ĆWICZEŃ PRAKTYCZNYCH

Praktyczne zajęcia – przeprowadzenie znieczulenia z zastosowaniem aparatu do narkozy wziewnej –  cała grupa 8-osobowa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia.

13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 3.000zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych  koszt szkolenia 5.600zł brutto/2os.
  • zakwaterowanie w pok. 2-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania  koszt szkolenia 2.500zł brutto/os.
  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4Pobyt osoby towarzyszącej  koszt 500zł brutto/os.
  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie  dla uczestników naszych szkoleń.
W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 

Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.

Nasi klienci