„Znieczulenie wziewne od podstaw – st. II” pod kierownictwem naukowym dr n. wet. Agnieszki Wrzesińskiej
- Data szkolenia: 16-05-2020 - 17-05-2020
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Miejsce szkolenia: Aleksandrów Łódzki
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/
Szkolenie skierowane jest do:
Szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii, dla których znieczulenie jest codziennym elementem ich pracy, ale pracują w systemie anestezji całkowicie dożylnej a chcieliby poznać i wykonywać samodzielnie znieczulenie metodą wziewną.
UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.
Uczestnicy szkolenia:
– lekarze weterynarii
Cel szkolenia:
Nauka wykonania znieczulenia wziewnego, doboru sprzętu odpowiedniego do wymagań lecznicy i znieczulanych zwierząt.
Wiedza zdobyta na szkoleniu:
Jaki aparat będzie najbardziej odpowiedni dla potrzeb lecznicy i lekarza chcącego zajmować się znieczuleniem wziewnym, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu, jak dobrać odpowiednie parametry przepływomierza, parownika, wielkość worka oddechowego, ciśnienia w układzie oddechowym oraz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami występującymi podczas znieczulenia wziewnego.
Jak wygląda szkolenie:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 8 osób
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
- zajęcia praktyczne – cała grupa 8-osobowa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia.
Częstotliwość organizacji:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
Program:
Piątek
Przyjazd i zakwaterowanie.
Sobota
09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWY
1. Co muszę mieć żeby zacząć myśleć o znieczuleniu wziewnym?
2. Wskazania do znieczulenia wziewnego.
3. Przygotowanie do znieczulenia wziewnego (premedykacja, indukcja i intubacja)
4. Rurka intubacyjna czy maska oddechowa?
5. Podstawowa budowa maszyny (butla, przepływomierz, parownik, pochłaniacz, rury
obiegu oddechowego zastawka nadciśnieniowa, manometr etc.)
13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWY
1. Parametry jakie należy ustalić i ustawić przed wykonaniem znieczulenia oraz dobór odpowiednich akcesoriów (układy oddechowe, worki oddechowe)
2. Rodzaje substancji wziewnych porównanie i możliwości ich zastosowania.
3. Monitoring (parametry przydatne przy znieczuleniu wziewnym)
4. Analgezja podczas znieczulenia wziewnego – dawki analgetyków i schematy podawania.
Niedziela
09.00- 13.00 BLOK ĆWICZEŃ PRAKTYCZNYCH
Praktyczne zajęcia – przeprowadzenie znieczulenia z zastosowaniem aparatu do narkozy wziewnej – cała grupa 8-osobowa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia.
13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.
Oferta cenowa:
1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 3.000zł brutto/os.
- zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
- zakwaterowanie w pok. 2-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
- całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
- zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
Dr n. wet. Agnieszka Wrzesińska jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z 2008 roku.
Anestezjologią zajmuje się od 2008 roku. Od 2009 roku należy do amerykańskiego stowarzyszenia anestezjologów weterynaryjnych AVA (Association of Veterinary Anaesthetists) oraz międzynarodowego stowarzyszenia terapii bólu IVAPM (International Veterinary Academy of Pain Management). W 2009 r ukończyła kursy profilowe „Basic Principles of Anesthesia” oraz „Advanced Concepts in Veterinary Anesthesia” a w 2010 „Advanced Concpets in Pain Management” pod kierunkiem DVM Mary Ellen Goldberg z Florydy.
Warsztaty szkoleniowe oraz wykłady z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej dla lekarzy weterynarii prowadzi od 2010 roku. Szczególne zainteresowania znieczuleniem psów o morfotypie krótkoczaszkowym i zaburzeniami kardiologicznymi podczas znieczulenia u tych ras zaowocowały pracą doktorską, którą obroniła w 2016 r, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny anestezjologii weterynaryjnej na SGGW. Autorka licznych publikacji naukowych i artykułów z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii anestezjologicznej.
Od 2017 roku prowadzi wykłady w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Od 2008 roku wykonuje znieczulenia w przychodni weterynaryjnej na warszawskim Mokotowie Do zespołu MasterVet dołączyła w 2019 r. jako prowadząca szkolenia z anestezjologii małych zwierząt.