„Znieczulenie wziewne od podstaw – st. II” pod kierownictwem naukowym dr n. wet. Agnieszki Wrzesińskiej

  • Data szkolenia: 16-05-2020 - 17-05-2020
  • Organizator szkolenia: MasterVet

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii, dla których znieczulenie jest codziennym elementem ich pracy, ale pracują w systemie anestezji całkowicie dożylnej a chcieliby poznać i wykonywać samodzielnie znieczulenie metodą wziewną.

 

UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz. 

 

Uczestnicy szkolenia:

– lekarze weterynarii

 

Cel szkolenia:

Nauka wykonania znieczulenia wziewnego, doboru sprzętu odpowiedniego do wymagań lecznicy i znieczulanych zwierząt.

 

Wiedza zdobyta na szkoleniu:

Jaki aparat będzie najbardziej odpowiedni dla potrzeb lecznicy i lekarza chcącego zajmować się znieczuleniem wziewnym, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu, jak dobrać odpowiednie parametry przepływomierza, parownika, wielkość worka oddechowego, ciśnienia w układzie oddechowym oraz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami występującymi podczas znieczulenia wziewnego.

 

Jak wygląda szkolenie:

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 8 osób
  • zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
  • zajęcia praktyczne – cała grupa 8-osobowa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia.

 

Częstotliwość organizacji:

– raz do roku

 

Dokument ukończenia:

– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi

 

Program:

Piątek

Przyjazd i zakwaterowanie.

 

Sobota

 

09.00-13.00 BLOK WYKŁADOWY

 

1. Co muszę mieć żeby zacząć myśleć o znieczuleniu wziewnym?

2. Wskazania do znieczulenia wziewnego.

3. Przygotowanie do znieczulenia wziewnego (premedykacja, indukcja i intubacja)

4. Rurka intubacyjna czy maska oddechowa?

5. Podstawowa budowa maszyny (butla, przepływomierz, parownik, pochłaniacz, rury

obiegu oddechowego zastawka nadciśnieniowa, manometr etc.)

 

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

 

14.00-18.00 BLOK WYKŁADOWY

1. Parametry jakie należy ustalić i ustawić przed wykonaniem znieczulenia oraz dobór odpowiednich akcesoriów (układy oddechowe, worki oddechowe)

2. Rodzaje substancji wziewnych porównanie i możliwości ich zastosowania.

3. Monitoring (parametry przydatne przy znieczuleniu wziewnym)

4. Analgezja podczas znieczulenia wziewnego – dawki analgetyków i schematy podawania.

 

Niedziela

 

09.00- 13.00 BLOK ĆWICZEŃ PRAKTYCZNYCH

Praktyczne zajęcia – przeprowadzenie znieczulenia z zastosowaniem aparatu do narkozy wziewnej –  cała grupa 8-osobowa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia.

 

13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

 

Oferta cenowa:

1. Rejestracja z zakwaterowaniem – koszt szkolenia 3.000zł brutto/os.

  • zakwaterowanie w pok. 1-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
2Rejestracja „zaproś kolegę” dotycząca przyjazdu 2 osób z jednego Ośrodka lub znajomych  koszt szkolenia 5.600zł brutto/2os.
  • zakwaterowanie w pok. 2-os. dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), przerwy kawowe, całe szkolenie – teoria i praktyka, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
3. Rejestracja bez zakwaterowania  koszt szkolenia 2.500zł brutto/os.
  • całe szkolenie – teoria i praktyka, obiad, przerwy kawowe, materiały naukowe wykorzystywane podczas szkolenia oraz po szkoleniu, zaświadczenie z punktami edukacyjnymi.
4Pobyt osoby towarzyszącej  koszt 500zł brutto/os.
  • zakwaterowanie w pok. 2-os. (z uczestnikiem szkolenia) dwa noclegi od piątku do niedzieli, pełne wyżywienie (kolacje, śniadania, obiady), dostęp do przerw kawowych.
RABAT 10% liczony od kwoty (wybranej opcji) za szkolenie  dla uczestników naszych szkoleń.
W przypadku specjalnych życzeń np. dieta wegetariańska, uprzejmie prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu zgłoszeniowym. 
Koszt szkolenia można podzielić na raty – po dokonaniu rejestracji wymagana jest w przeciągu tygodnia, wpłata opłaty rejestracyjnej (informacja w potwierdzeniu), która zagwarantuje rezerwację miejsca na szkoleniu, pozostałą część kwoty można wpłacać w całości lub ratach na 14 dni przed terminem szkolenia.
Trenerzy:

Dr n. wet. Agnieszka Wrzesińska jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z 2008 roku.

 

Anestezjologią zajmuje się od 2008 roku. Od 2009 roku należy do amerykańskiego stowarzyszenia anestezjologów weterynaryjnych AVA (Association of Veterinary Anaesthetists) oraz międzynarodowego stowarzyszenia terapii bólu IVAPM (International Veterinary Academy of Pain Management). W 2009 r ukończyła kursy profilowe „Basic Principles of Anesthesia” oraz „Advanced Concepts in Veterinary Anesthesia” a w 2010 „Advanced Concpets in Pain Management” pod kierunkiem DVM Mary Ellen Goldberg z Florydy.

 

Warsztaty szkoleniowe oraz wykłady z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej dla lekarzy weterynarii prowadzi od 2010 roku. Szczególne zainteresowania znieczuleniem psów o morfotypie krótkoczaszkowym i zaburzeniami kardiologicznymi podczas znieczulenia u tych ras zaowocowały pracą doktorską, którą obroniła w 2016 r, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych z dziedziny anestezjologii weterynaryjnej na SGGW. Autorka licznych publikacji naukowych i artykułów z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii anestezjologicznej.

 

Od 2017 roku prowadzi wykłady w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z zakresu anestezjologii oraz intensywnej terapii dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Od 2008 roku wykonuje znieczulenia w przychodni weterynaryjnej na warszawskim Mokotowie  Do zespołu MasterVet dołączyła w 2019 r. jako prowadząca szkolenia z anestezjologii małych zwierząt.

 

Nasi klienci