Znieczulenie wziewne od podstaw dr n. wet. Agnieszka Wrzesińska, lek. wet. Sebastian Domański
- Data szkolenia: 01-03-2025 - 02-03-2025
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Anestezjologia
- Miejsce szkolenia: Łódź
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,346.html
Kurs skierowany jest do:
Szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii, dla których znieczulenie jest codziennym elementem ich pracy, ale pracują w systemie anestezji całkowicie dożylnej a chcieliby poznać i wykonywać samodzielnie znieczulenie metodą wziewną.
UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
Cel kursu:
Nauka wykonania znieczulenia wziewnego od A do Z, doboru sprzętu odpowiedniego do wymagań lecznicy i znieczulanych zwierząt. Nasz kurs ma za zadanie przygotowanie do samodzielnego przeprowadzania znieczulenia wziewnego. Integralną częścią, składającą się na całe szkolenie jest program – zakładka program i literatura.
Wiedza zdobyta po kursie:
Jaki aparat będzie najbardziej odpowiedni dla potrzeb lecznicy i lekarza chcącego zajmować się znieczuleniem wziewnym, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu, jak dobrać odpowiednie parametry przepływomierza, parownika, wielkość worka oddechowego, ciśnienia w układzie oddechowym oraz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami występującymi podczas znieczulenia wziewnego. Przygotowanie sprzętu przed znieczuleniem – na co zwrócić uwagę, komplikacje/niespodzianki wszystko co można przewidzieć i zminimalizować lub wykluczyć.
Jak wygląda nasz kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 8 osób
- dwóch lekarzy prowadzących
- zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
- zajęcia praktyczne – cała grupa 8-osobowa zostaje podzielona na dwa zespoły 4-osobowe. Jedna grupa pod okiem trenera wykonuje czynności przygotowania aparatu zanim zostanie podłączony do pacjenta – elementy składowe, testy szczelności i praca z wirtualnymi pacjentami – case study. Każdy uczestnik samodzielnie dobierze ustawienia parametrów pod konkretnego pacjenta do znieczulenia oraz na podstawie odczytu z monitora sprawdzi poprawność działania aparatu do znieczulenia. Druga grupa przygotowuje pod okiem prowadzącego pacjenta do zabiegu, monitoruje go w trackie i po znieczuleniu. Potem zamiana grup, tak aby każda grupa odbyła dwa scenariusze zajęć praktycznych. Bardzo dużo praktycznych zajęć z aparatem do znieczulenie wziewnego: przygotowanie, test szczelności, zadania pod konkretnych pacjentów, podpowiedzi prowadzących…
- wykładowcy to lekarze czynni zawodowo, zajmujący się anestezjologią i kardiologią, cały czas dokształcający się w kraju i zagranicą.
Zgłoszenie na kurs:
– TYLKO w formie pisemnej wypełniając dostępny na naszej www formularz;
– wypełnij formularz, zapoznaj się i zaakceptuj nasz regulamin i wyślij;
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdzenie z prośbą o dokonanie opłaty rejestracyjnej – formularz + wpłata opłaty rejestracyjnej gwarantuje miejsce na szkoleniu;
– po wpłacie opłaty rejestracyjnej otrzymasz fakturę (podaj dane) lub paragon (dotyczy osób fizycznych), na każdą następną wpłatę również fakturę lub paragon;
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu;
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie;
– po kursie dodatkowe informacje.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenie z powodu zbyt małej ilości uczestników – szczegóły zawiera REGULAMIN UDZIAŁU W KURSACH.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.