ZNAJDŹ WETERYNARZA

niedziela, 16 Grudzień 2018 Wersja beta
Zobacz:
stomatologianews

Uzyskaj poradę doświadczonego weterynarza on-line już teraz… na WeterynariaNews.pl!

Na naszym portalu znajdziesz mnóstwo wskazówek o tym jak zadbać o swojego pupila, jaka karma jest dla niego najbardziej odpowiednia, a także na jakie objawy należy zwracać szczególną uwagę w przypadku gdy zwierzak nie czuje się najlepiej. Wiemy jednak, że czasami nawet najlepszy artykuł nie zastąpi indywidualnej porady weterynarza.

 

Właśnie dlatego dajemy naszym czytelnikom możliwość skonsultowania się ze sprawdzonym specjalistą bezpośrednio na naszej stronie, bez wychodzenia z domu.

 

Z porad weterynarzy współpracujących z naszym portalem możesz skorzystać w dowolnej chwili, klikając w zielony przycisk “Zadzwoń teraz!” widoczny w banerze po prawej stronie naszej strony głównej, a także na końcu tego artykułu.

 

 

O tym, o czym można porozmawiać podczas konsultacji weterynaryjnych przez internet, dlaczego warto z nich korzystać oraz jak się przygotować do wirtualnej wizyty, opowiada lekarz weterynarii Monika Stańczykowska.

 

Co można omówić podczas internetowych konsultacji?

 

Lek. wet. Monika Stańczykowska : Podczas konsultacji online można zapytać o sposoby żywienia, zasad pielęgnacji, profilaktyki (szczepienia, profilaktyka przeciw pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym) oraz postępowania ze zwierzętami. Można także skonsultować wyniki badań zwierzęcia. W nagłych sytuacjach można uzyskać poradę dotyczącą pierwszej pomocy dla zwierząt, do czasu dojazdu do gabinetu weterynaryjnego w celu ratowania życia i zdrowia zwierzęcia. Czasem pojawiają się też pytania odnośnie konieczności wizyty u lekarza weterynarii np. przed wyjazdem za granicę.

 

Dlaczego wideorozmowa na żywo jest lepsza od rozmowy telefonicznej albo kontaktu przez maila?

Lek. wet. Monika Stańczykowska: Rozmowa przez wideo ma przewagę nad rozmową telefoniczną lub mailem, ponieważ widzimy zwierzę (jego zachowanie, stan świadomości, sposób poruszania się, kondycję, w niektórych przypadkach widoczne są zmiany, które od razu wskazują na konieczność wizyty). Dodatkowo każdy człowiek ze względu na różne doświadczenia, wrażliwość oraz osobistą więź ze zwierzęciem postrzega jego stan w odmienny sposób, co często utrudnia lekarzom weterynarii udzielenie pomocy poprzez telefon czy mail. Często stan zwierzęcia wskutek braku medycznej wiedzy jest określany słowami z potocznego słownictwa i dopiero przy możliwości obejrzenia zwierzęcia możemy zdecydować, jak należałoby dalej postąpić.

 

Czy do konsultacji trzeba się specjalnie przygotować?

Lek. wet. Monika Stańczykowska: Do wideokonsultacji należałoby przygotować dotychczasową historię leczenia zwierzęcia (książeczka zdrowia, wydruki dotychczasowej historii leczenia, paszport zwierzęcia), a także zdjęcia i/lub filmy uwieczniające niepokojące zmiany. Bardzo mile widziane będą notatki – pytania sporządzone przed wideokonsultacją, aby żaden istotny szczegół nie umknął w rozmowie. Można również zgromadzić pod ręką dotychczasowe preparaty do pielęgnacji, karmę i smakołyki stosowane u zwierzęcia lub – w przypadku braku wydruków z lecznicy – dotychczas stosowane leki.

Jak widać, są sytuacje, w których warto zasięgnąć porady specjalisty online: kiedy chcemy się dowiedzieć jak postępować z naszym pupilem profilaktycznie, a także w nagłych czy niepokojących wypadkach. Często, zamiast próbować wyszukać informacji w internecie czy specjalnie jechać do lecznicy, wystarczy zapytać weterynarza online i za pomocą wideo, zdjęć, czy też przesłanych wyników badań, dokładnie nakreślić z czym przychodzimy na taką internetową wizytę.

Już kilka lub kilkanaście minut rozmowy może wystarczyć, aby odpowiedzieć na nasze pytania czy wątpliwości i… przywrócić pokój ducha! Pamiętajcie więc, że kiedykolwiek w szybki i prosty sposób, bez wychodzenia z domu, chcecie uzyskać wiarygodną, indywidualną poradę weterynarza-specjalisty na temat swojego psa, kota, gryzonia lub innego zwierzaka – skorzystajcie z wideokonsultacji online.

 Przejdź do następnej strony

Nasi klienci