Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

2 miliony na nowoczesną weterynarię – fundusz Satus Starter inwestuje w Pethelp

Startup Pethelp – oferujący pierwsze w Polsce pakiety weterynaryjne dla psów i kotów – pozyskał kolejnego inwestora. Satus Starter VC zainwestował 2 miliony złotych w dalszy rozwój projektu.

Profilaktyka jest tańsza niż leczenie – to hasło, do którego Pethelp przekonuje właścicieli zwierząt domowych, zachęcając ich do regularnej troski o zdrowie i dobrostan pupili.

Jak wskazują badania Kantar Public, ponad połowa Polaków ma w domu zwierzę. Z kolei z ankiety przeprowadzonej przez startup wynika, że aż 40 proc. badanych musiało odłożyć wizytę u weterynarza z powodu braku pieniędzy, innych wydatków lub w obawie o wysokie koszty jednorazowe. Lekarze natomiast przyznają zgodnie, że przynajmniej raz musieli uśpić zwierzę, ponieważ właściciel nie miał środków na jego dalsze leczenie. Odpowiedzią na te wyzwania jest Pethelp.

Obecnie usługa ma postać abonamentów weterynaryjnych dla właścicieli psów i kotów, które można zrealizować w ponad 170 placówkach na terenie całego kraju. Oferta skierowana jest głównie do firm i korporacji, które chcą wzbogacić swoją ofertę benefitów pracowniczych. Startup ma w planach dynamiczny rozwój, w którym kluczową rolę mają odegrać nowoczesne technologie. I to właśnie na ten cel przeznaczone zostaną pieniądze od nowego inwestora.

– Chcemy rozwijać Pethelp w Polsce i za granicą w dotychczasowej formie ale również teleweterynarię, wspomaganą przez big data, gromadzoną na podstawie dotychczasowych wizyt oraz chorób zwierząt domowych. A to wszystko po to, aby móc opracować algorytmy, wychwytujące potencjalne symptomy chorób. To nasz sposób na wsparcie profilaktyki przeciwnowotworowej wśród psów i kotów. Misją naszego startupu jest upowszechnianie profilaktyki naszych czworonożnych przyjaciół i poprawa jakości ich życia – komentuje Sławomir Wiatr, CEO Pethelp.

2 miliony złotych zostaną przeznaczone na rozwój spółki, w szczególności na prace IT (m.in. w zakresie teleweterynarii), CRM, rozwój aplikacji, pozyskanie klientów B2B oraz B2C, rozbudowę sieci partnerskiej lecznic oraz dalszy rozwój platformy grywalizacyjnej.

– Zdecydowaliśmy się zainwestować w ten projekt, ponieważ stoi za nim bardzo dobry zespół, który w ciągu półtora roku działalności osiągnął już bardzo dużo, mimo ograniczonych środków. Wierzymy, że dzięki naszemu wkładowi, zarówno finansowemu jak i w formie tzw. smart money, Pethelp ma realną szansę na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań na rozproszonym rynku weterynaryjnym i osiągnięcie sukcesu komercyjnego. Sprawia nam również satysfakcję fakt, że możemy współrealizować projekt o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na społeczeństwo – wyjaśnia Partner Funduszu Satus Starter, Bartłomiej Knichnicki.

Pethelp ma już za sobą pierwsze sukcesy, m.in. wdrożenie pakietów w formie benefitu w kilku dużych korporacjach, obecność w platformach kafeteryjnych oraz wdrożenie autorskiej platformy grywalizacyjnej dla właścicieli zwierząt domowych.

– Oprócz pozyskania klientów B2B skoncentrowaliśmy się na budowie sieci partnerskiej placówek weterynaryjnych oraz zawiązywaniu sojuszy z ważnymi graczami na tym rynku – dodaje Sławomir Wiatr.

Inwestycja Satus Starter VC jest drugą rundą inwestycyjną startupu. W kwietniu br. Pethelp pozyskał 400 tys. złotych z funduszu AgriTech Hub.

 

Źródło: Pethelp

 

 

 

Nasi klienci