Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych z weterynarią

Przechodząc do witryny www.weterynarianews.pl zaznaczając – Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam,że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom zbiera na psich i kocich terapeutów

Obchodzące w tym roku 11 lat działalności stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, zajmujące się dogo- i felinoterapią, zbiera pieniądze na wsparcie rehabilitacji dzieci w szpitalach. Koci i psi terapeuci m.in. pomagają wybudzić się ze śpiączki małym pacjentom w Klinice Budzik, przynoszą uśmiech podopiecznym szpitali dziecięcych, ale także dają nadzieję, radość oraz wspomagają rehabilitację osób będących pod opieką Centrum Alzheimera. W zbiórce „Przyłóż łapę do czegoś dobrego i przekaż swój 1% na psy, które pomagają” wspierają ich przyjaciele i aktorzy Joanna Moro oraz Tomasz Borkowski.

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom oprócz działalności terapeutycznej jest równie silnie zaangażowane w działania edukacyjne. Od samego swojego początku w ramach programu „Uwaga! Dobry pies” przeszkoliło ponad 16 tysięcy dzieci z Warszawy i okolic na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontakcie z psami. W kursach i konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie co roku bierze udział ok. 150 osób, podnosząc swoje kwalifikacje w obszarze dogoterapii.

Nasze stowarzyszenie na co dzień pomaga zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Rocznie wspieramy terapię ok. 100 seniorów, miesięcznie ponad 60. dzieci, które są podopiecznymi warszawskich szpitali, oddziałów onkologicznych i Klinki Budzik. Przeszkolone przez nas zespoły dają radość i nadzieję, przynoszą uśmiech, a my chcielibyśmy docierać z naszymi działaniami do jak największej grupy osób. Stąd prowadzona przez nas zbiórka 1% z podatku pod hasłem „Przyłóż łapę do czegoś dobrego”, ale także umożliwienie okolicznościowych zbiórek na Facebooku, do których serdecznie zachęcamy. Zwłaszcza, że obchodzimy kolejne, 11. już urodziny.

Magdalena Nawarecka-Piątek, prezeska SZL.

 

Co więcej, Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom to także działalność naukowa, w tym kursy, konferencje, seminaria oraz upowszechnianie w Polsce standardów międzynarodowej organizacji IAHAIO. Zebrana kwota z 1% pomoże organizacji na kontynuowanie również tych działań z naukowcami i terapeutami z innych europejskich krajów. Komunikacja kampanii „Przyłóż łapę do czegoś dobrego i przekaż swój 1% na psy, które pomagają. Wesprzyj Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Wpisz KRS 0000302303” rozpoczęła się z początkiem kwietnia i możliwe, że zostanie przedłużona poza okres zbierania 1% z PITów. Stowarzyszenie w tych działaniach pro bono wspiera agencja strategicznej komunikacji zintegrowanej LoveBrands Relations.

 

Autorka: Monika Błaszczak

Zdjęcia: lbrelations.pl

Nasi klienci