„Nefrologia i urologia psów oraz kotów w praktyce” pod kierownictwem naukowym lek. wet. Magdaleny Kraińskiej oraz dr n. wet Sylwii Lew-Kojrys
- Data szkolenia: 01-04-2023 - 02-04-2023
- Organizator szkolenia: MasterVet
- Kategorie szkolenia: Nefrologia
- Miejsce szkolenia: Warszawa
- Adres URL: https://www.mastervet.pl/pl/weterynaria/o-kursie,11661.html
Kurs skierowany jest do:
Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt i opanowaniem konkretnych umiejętności praktycznych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.
UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.
Uczestnicy kursu:
– lekarze weterynarii
– studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
Cel kursu:
Praktyczna nauka badania moczu od pobrania do wykonania (techniki pobrania moczu, laboratoryjne badanie moczu, urohydropropulsje, pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego). Praktyczna nauka wykonywania mierzenia ciśnienia (dobór odpowiednich mankietów, praktyczny pomiar ciśnienia, najczęstsze błędy pomiarowe, metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna). Zakres tematyczny szkolenia został tak opracowany, aby zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności zostały opanowane oraz wykorzystane w codziennej pracy po ukończonym szkoleniu. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów, specjalizujących się w nefrologii i urologii oraz jest uzupełnieniem wiedzy z części pierwszej.
Co powinieneś wiedzieć po naszym kursie:
Szkolenie to NOWOŚĆ na naszym rynku edukacyjnym. Po naszym szkolenie badanie moczu spokojnie wykonasz samodzielnie, pobierzesz materiał do badania z gruczołu krokowego i wykonasz urohydropropulsje. Dowiesz sie wszystkiego o badaniu ciśnienia – od doboru mankietów, metody mierzenia – czyli aspektów technicznych, po samo wykonanie mierzenia ciśnienia i błędy pomiarowe. Pracując w zespołach medycznych, będziesz musiał na podstawie otrzymanych przypadków zaproponować dalszą diagnostykę oraz propozycję leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.
Jak wygląda nasz kurs:
- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób,
- zajęcia teoretyczne w formie wykładów, jako solidne podstawy przed częścią praktyczną
- zajęcia praktyczne – grupa 12 osobowa zostaje podzielona na cztery 3-osobowe zespoły, które w pierwszy dzień uczą się mierzyć ciśnienie różnymi metodami oraz badać mocz różnymi metodami do dyspozycji (mikroskopy – sam na sam, analizatory, refrektometry, paski), a w drugi dzień rozwiązują zagadki medyczne z życia wzięte – uwzględniając stan pacjenta i budżet właściciela.
Zgłoszenie na kurs:
– TYLKO w formie pisemnej wypełniając dostępny na naszej www formularz;
– wypełnij formularz, zapoznaj się i zaakceptuj nasz regulamin i wyślij;
– w odpowiedzi otrzymasz oficjalne potwierdzanie z prośbą o dokonanie opłaty rejestracyjnej – formularz + wpłata opłaty rejestracyjnej gwarantuje miejsce na szkoleniu;
– po wpłacie opłaty rejestracyjnej otrzymasz fakturę (podaj dane) lub paragon (dotyczy osób fizycznych), na każdą następną wpłatę również fakturę lub paragon;
– na tydzień przed terminem kursu szczegółowe informacje niezbędne do przyjazdu;
– podczas kursu lub zaraz po kursie rozliczenie;
– po kursie dodatkowe informacje.
Częstotliwość odbywania się:
– raz do roku
Dokument ukończenia:
– zaświadczenie z punktami edukacyjnymi
REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00304/2021 – szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego.